„Kritická situace to byla po druhém, třetím kole. To se zranil Bičánek, Trvaj, Dopita, prakticky se rozpadla osa mužstva. Nemůžeme se na to vymlouvat, ale určitě to naše výkony poznamenalo. Teď už je to takřka v normálu, zranění jsou tři hráči, tomu se v hokeji vyhnout nedá,“ říká asistent hlavního znojemského kouče Václava Sýkory Pavel Hynek.

Na marodce zůstávají obránci Lukáš Chmelíř, Pavel Mojžíš a útočník Jaroslav Svoboda. „Dřív než po skončení reprezentační přestávky se do hry určitě nezapojí. V půlce listopadu nejdřív,“ uvedl Hynek.

Chmelíř léčí zlomenou ruku, Mojžíš se podrobil artroskopii kolena. „Ještě nezačal s tréninkem,“ podotýká Hynek. Nepříjemné zranění v podobě nalomeného žebra trápí Svobodu. „Začal jezdit na kole, ale ještě to potrvá. Jeho důraz nám na ledě hodně chybí,“ tvrdí znojemský trenér.

Orly čekají ještě dva extraligové zápasy a poté reprezentační přestávka. „Budeme mít dva dny volno a pak normálně tréninky, většinou dvoufázově. Pauza není nijak dlouhá, jen o něco více než týden,“ plánuje Hynek.

V posledních duelech hrálo Znojmo na tři pětky. „Bylo to jedno s druhým. Především šlo o to, aby se hráči dostali více do tempa, a taky aby se zvýšila konkurence v kádru. Zatím to funguje, s kondicí tohle mužstvo nemá problém,“ vysvětluje kouč.

Už zítra Orli přivítají Plzeň. A rádi by navázali na poslední dvě domácí výhry. „Doma musíme vyhrávat, to je jasné,“ uzavírá Hynek.

ZEPTEJTE SE JIŘÍHO DOPITY NA KRIZI TÝMU V ON-LINE ROZHOVORU.