Hokejisté Pardubic deklasovali i díky Sýkorově hattricku Znojmo

PARDUBICE - Hokejisté Pardubic deklasovali v 15. extraligovém kole Znojmo 7:0 a poprvé v sezoně tak naplno bodovali ve dvou po sobě jdoucích zápasech. Východočeši o svém úspěchu rozhodli ve druhé třetině, ve které překonali brankáře Orlů hned čtyřikrát. Velkou zásluhu na výhře úřadujícího vicemistra měl autor hattricku Petr Sýkora a brankář Ján Lašák, jenž poprvé v sezoně udržel čisté.

24.10.2007

Do utkání přitom Moeller vstoupil stejně jako do předešlého duelu proti Karlovým Varům - rychlým oslabením. Ani tentokrát však Pardubice neinkasovaly. Po nudném začátku, na kterém nic nezměnily ani celkem tři přesilové hry, se do první větší šance duelu dostal ve 12. minutě Havíř. Na své střelecké úspěchy z předešlých zápasů však pardubický bek nenavázal. Domácí to ale moc mrzet nemuselo. V 17. minutě totiž Sýkora využil faktu, že Trvaj má zakrytý výhled a potrestal Jarešův faul.

Úvod druhé třetiny patřil hostům, kteří se snažili aktivní hrou srovnat s Východočechy krok. Překonal Lašáka se však nepodařilo Hamanovi, ani jeho spoluhráčům. Místo toho hosté v rozmezí 34 vteřin dvakrát inkasovali. Nejprve doklepl puk do prázdné branky Somík, kterému nezištně přihrál Pucher, a pak se prosadil Ondřej. Jeho střelu pod horní tyčku však musel posvětit ještě videorozhodčí.

Znojmo se tak dostalo do téměř neřešitelné situace a hodně se jim vzdálili body. Čtyři branky totiž v této sezoně dokázali dát pouze jednou, ve druhém kole. Mohlo je ale těšit, že právě Pardubicím. Tentokrát se však žádný obrat nekonal. Ve 31. minutě totiž Sýkora potrestal zmatky v rozehrávce Orlů a vyhnal Trvaje na střídačku. Jeho náhradník Kameš sice poté ustál 34 vteřiny dlouhé oslabení, ale při následné klasické přesilovce jej překonal chytře tečující Ondřej.

Utkání se tak v závěrečném dějství dohrávalo jen z povinnosti. Oba týmy však v klidu kombinovaly a čas bez častého přerušování plynul. Otázkou tak pouze bylo, zda Lašák poprvé v sezoně udrží čisté konto či Sýkora naváže na Hlinku z minulého duelu a prosadí se potřetí. Nejlepší střelec minulé sezony se nakonec hattricku dočkal, když mu desátý gól v letošním ročníku připravil Rolinek. Nejlepší nahrávač domácích se poté dočkal i sám branky a využil tak dvojnásobnou přesilovou hru Pardubic. Radost nakonec mohl mít i Lašák, neboť svou premiérovou nulu udržel.

24.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Znojemský městský pivovar vede třiačtyřicetiletý rodák z Brna Miroslav Harašta.

Šéf pivovaru: V ležáckém tanku máme raritu. Má speciální chmel a vinnou kvasnici

Tradiční hody ve Vracově začaly novým českým rekordem. V průvodu prošlo 566 účastníků oblečených v místních krojích.

V rekordním hodovém průvodu kráčelo přes pět stovek lidí. Ve vracovském kroji

Pojezný k neúspěchu ve volbách: Lidé se obrátili na populistické strany

Hodonín /ROZHOVOR/ – Po krajských volbách vedl jihomoravské komunisty jako jednička i do sněmovny kyjovský učitel a městský zastupitel Ivo Pojezný. Šestapadesátiletý poslanec ani přes obhajobu mandátu neskrýval zklamání. „Výsledek pod deset procent považuji samozřejmě za neúspěch. Doufal jsem ve třetí místo,“ řekl lídr komunistů, kteří v parlamentu ztratili osmnáct mandátů. Na jižní Moravě pak přišli o polovinu poslanců.

Nová vláda bude průšvih, nebo velký průšvih, říká Pirát Radek Holomčík

Jižní Morava /ROZHOVOR/ - Ve volbách do poslanecké sněmovny skončili Piráti na třetím místě. „Výhra ANO znamená dlouhodobé selhávání demokratických stran,“ říká nový jihomoravský poslanec a Pirát Radek Holomčík.

Velká poslanecká rošáda: za jižní Moravu zůstane jen devět politiků

Jižní Morava /FOTOGALERIE, VIZITKY POSLANCŮ/ – Jihomoravské poslance čeká velké střídání. Křeslo získá čtrnáct nových politiků z kraje. Dvanáct ze stávajících poslanců za jižní Moravu končí ve sněmovně úplně, devět zůstává.

Volby 2017: ANO na jižní Moravě ovládlo všechna okresní města

Jižní Morava – Podobně jako na celostátní úrovni ovládlo volby na jižní Moravě hnutí ANO 2011. Jeho vítězství však nebylo tak drtivé jako v celé republice – v kraji získalo 27,4 procenta hlasů. Následuje ODS s 11,8 procenty hlasů, třetí je SPD s 11,6 procenty. Další byli Piráti, KDU-ČSL, ČSSD, komunisté, TOP 09 a Starostové a nezávislí.