V hokejovém orlím hnízdě si stále nemohou říct: je to dobré. Znojemští hokejisté se po nepovedeném startu do nového extraligového ročníku sice zvedli, ale současná jedenáctá příčka rozhodně neodpovídá představám fanoušků ani samotného klubu.

Páteční výhrou na ledě Třince přitom Orli završili rovnou polovinu základní části. A do druhé vstoupili prohrou v Litvínově. „V první čtvrtině jsme získali jedenáct bodů, teď to bylo dvacet. Takže tady určitě je vzestupná tendence, věřím, že bude i pokračovat,“ říká znojemský kouč Václav Sýkora.

Přijde série?


Jeho týmu se ovšem nepovedlo odpoutat se od spodních pater tabulky. Orli nyní hnízdí na jedenácté příčce.

„K tomu, abychom se posunuli výš, potřebujeme nějakou vítěznou sérii. Nemusí být dlouhá, ale třeba tři čtyři výhry v řadě by nás určitě posunuly úplně jinam,“ uvědomuje si Sýkora.

Podobně jako Znojmo na tom navíc jsou i Pardubice a Zlín, dva ambiciózní celky. „Jenom to potvrzuje, jak je extraliga vyrovnaná. Třeba Zlín teď vyhrál třikrát v řadě a hodně mu to pomohlo,“ podotýká znojemský kouč.

A dnes jeho svěřenci přivítají právě Pardubice. „Určitě je to důležitý zápas. Body jsou potřeba vždycky, a když se hraje se soupeřem, který je na tom v tabulce podobně, jde ještě o víc,“ uvedl Sýkora.

Ještě přesilovky


Ve Znojmě mohou věřit v lepší zítřky. Desátá příčka, zaručující účast v předkole play-off, je blízko. A zdá se, že už se Orli zbavili i dětských nemocí z úvodu sezony.

„Naštěstí už neplatí, že jsme úspěšnější venku, doma se nám docela daří. A kapitola sama pro sebe jsou přesilovky. Zlepšení tady je, ale určitě to ještě není ideální, měli bychom jich využívat mnohem víc. Na tom musíme pořád pracovat,“ tvrdí kouč Sýkora.

Jak si vedli Orli:

I. čtvrtina (1. – 13. kolo)

13 – 1 – 3 – 2 – 7 – 26:37 – 11 b.

II. čtvrtina (14. – 26. kolo)

13 – 6 – 0 – 2 – 5 – 28:35 – 20 b.