Nejinak tomu bylo i při úterním utkání, kde Znojemští orli nekompromisně převálcovali šestý tým tabulky HC Oceláře Třinec 6:0. Toto vítězství jim zajistilo desátou příčku v tabulce.

Jak hodnotíte včerejší vítězné utkání Znojemských orlů s Třincem?

Jsem rád. Je to určitě překvapivé vítězství. První dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas, více šancí měl hostující Třinec. Třetí třetina však byla zlomová. Třinečtí otevřeli hru a naši toho využili.

Před začátkem zápasu nebylo jisté, zda nastoupí nejproduktivnější hráč Jiří Dopita…

Ano, měl problémy s kolenem, ale nakonec se ukázalo, že zranění není tak vážné, aby nedovolilo Jiřímu Dopitovi nastoupit. Dopita je osobnost a tvůrce hry. Když hraje on, zvedne se kvalita hry nejméně o padesát procent.

Co říkáte na složení týmu po odchodu několika klíčových hráčů?

Znojemský tým je momentálně postaven okolo vůdce Jiřího Dopity. Myslím si, že druhým takovým vůdcem bude Jaroslav Svoboda, kolem kterého by se měla točit hra druhé lajny. Odchody hráčů z týmu jsou při dnešním vývoji sportu běžné. Je to věc, kterou nikdo nezastaví. V každé sezoně odejde pět nebo šest lidí, ať je to v hokeji nebo ve fotbale. Je to všechno o penězích.

Jste optimista, co se týče postupu Orlů do play-off?

Samozřejmě jsem. Věřím v play-off. Nejlepší by bylo postoupit přímo. Pokud se to nepovede, tak aspoň předkolo ze sedmého až desátého místa.

Je stále velký zájem o zájezdy na zápasy venku?

Zájem bohužel klesá. Dříve jsme jezdili téměř na každé utkání mimo Znojmo. V současné době jsme počet zájezdů omezili na pět až šest za soutěž. Pochopitelně zájem roste, když se tým dostane do play-off.

Znojemští fanoušci mají pověst nejslušnějších fanoušků vůbec. Máte na tom vy, jako prezident fanklubu, nějakou zásluhu?

Samozřejmě mám stoprocentní zásluhu! (smích) Není to jen ve mně, ale v lidech, kteří fanklub tvoří. Podporujeme Orly, protože máme rádi hokej. Nevyhledáváme žádné zbytečné konflikty. Svému týmu nepomůžeme vyvoláváním rvaček, ale pořádným povzbuzováním.

Co říkáte na letošní návštěvnost domácích klání?


Je to bída a nejenom letos. Myslím si, že by mohly chodit aspoň čtyři tisíce lidí. Jako tomu bývávalo.

Víme, že se fanoušci znojemského hokeje pravidelně schází v hospůdce „U Slimáka“, která se teď přemístila do nových prostor. Kde teď tedy sídlí?

Z Husových sadů jsme se přestěhovali na Velkou Michalskou. Poprvé otevíráme v pátek jedenáctého ledna. Tímto zveme všechny příznivce znojemského hokeje. Samozřejmě nejen je.