A viděli velmi dobrý hokej. Domácí hráči položili základ vítězství už v úvodní dvacetiminutovce, když využili dvě přesilovky. „Dvakrát jsme inkasovali v oslabení a od toho se zápas odvíjel. Vítkovice vyhrály zaslouženě, předčily nás ve všech činnostech a my jsme všude byli o krok později,“ povzdechl si asistent znojemského kouče Pavel Hynek.

V prostřední části domácí zcela ovládli hru a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Hrozili především z brejků, ale pokusy Ujčíka, Šimíčka, Köhlera a Tomáška znojemský gólman Trvaj zlikvidoval. Neporadil si až s nájezdem Lukáše Klimka. „Opravdu nebývá zvykem, aby měl jeden tým za třetinu pět samostatných úniků. Ale jejich obrana byla dnes prostupnější než obvykle. A i když jsme proměnili akorát jeden, dneska to stačilo,“ smál se střelec třetí branky Lukáš Klimek.

Brankář Prusek byl v neděli hodně blízko třetí nule v sezoně. Obrovskou zásluhu na tom měla zlepšená defenziva. Znojmo nehrálo špatně, ale jeho akce končívaly před útočnou modrou čárou. „Zahráli jsme vzadu opravdu skvěle. Zavřeli jsme střední pásmo a musím říct, že soupeře jsme opravdu do ničeho nepustili,“ pochvaloval si zadák Michal Barinka, který se po zranění poprvé představil ostravskému publiku. „Cítil jsem se skvěle. Fyzicky jsem to zvládal v pohodě, akorát to rameno pořád ještě trošku pobolívá. Ale nijak mě to nelimitovalo,“ dodal k domácí premiéře Barinka.

Prusek nakonec nulu neudržel. Čtyři minuty před koncem ho totiž prostřelil Svoboda. Přestože přišel o zápis do tolik ceněné statistiky, pro své spoluhráče měl jen slova uznání. Obranný systém trenéra Bokroše podle něj začíná nést ovoce.

„Chytá se mi úplně jinak než v minulosti. Soupeř se už nedostává k dorážkám, nepropadáme v obranném pásmu a celkově kluci brání na jedničku,“ uvedl spokojený ostravský gólman.