Ačkoli Znojmo hrálo dvojnásobný počet přesilovek než soupeř, celkem dvanáct, nedokázalo ani jednou překonat brankáře Altrichtera, který v minulosti oblékal i znojemský dres. Naopak Budějovice vyzrály na orlího gólmana Trvaje hned dvakrát, v obou případech to byl útočník Lukáš Květoň.

V šestnácté minutě zpracoval přihrávku Gulaše a ranou překonal Trvaje poprvé. Druhý přesný zásah přidal v šestatřicáté minutě za asistence stejného hráče.

Znojmo se ještě ve třetí třetině pokoušelo s výsledkem něco udělat, a ačkoli šancí si vytvořilo víc než dost, ke gólovému efektu to nevedlo. České Budějovice tak porazily Znojemské orly 2:0 a připsaly si první tři body za vítězství.

Pohár pokračuje pro Orly už v úterý 14. srpna, kdy zajíždějí na vzdálený led Lasselsbergeru Plzeň. Na domácím ledě se poprvé představí ve čtvrtek 16. srpna, kdy přivítají v odvetném zápasu pražskou Slavii.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

České Budějovice - Znojmo 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Skupina B - 2. kolo:

Mountfield České Budějovice - Znojemští Orli 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 16. a 36. Květoň. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Kostka. Vyloučení: 12:6. Bez využití. Diváci: 781.