Po třech zápasech bez svého vůdce si mohou Znojemští orli vydechnout. V dnešním utkání proti Třinci by se v jejich řadách měl opět objevit Jiří Dopita.
Urostlý centr si zranil koleno minulou neděli v Kladně. Od té doby se čekalo, jak vážné zranění bude. „Jirka už zkoušel zátěž, jak v posilovně tak na ledě. Samozřejmě se o jeho startu definitivně rozhodne až před zápasem, ale já si myslím, že nastoupí,“ těší se na návrat tahouna znojemský trenér Václav Sýkora.

Na ledě by se měla objevit i brankářská jednička Jiří Trvaj. Ten nenastoupil k poslednímu duelu Orlů v Karlových Varech. „Je to podobné jako u Dopity, uvidíme před zápasem. Každopádně v pondělí byl na tréninku a všechno nasvědčuje tomu, že bude chytat. Večer ještě podstoupil další léčebnou procedůru,“ uvedl Sýkora. Trvaj měl zablokovanou krční páteř. „Pravděpodobně si to udělal v autobuse, není to nic vážného,“ doplnil Sýkora.

V blízké době by se měl do zápasového rytmu vrátit i obránce Radim Tesařík. „To je záležitost týdne, pak by měl být připraven,“ potvrzuje znojemský kouč.
Počítat naopak nemůže s dlouhodobě zraněným bekem Lukášem Chmelířem. A ani s útočníkem Martinem Růžičkou. „Ten je po otřesu mozku, minimálně týden bude chybět. Podobné je to u Radka Procházky,“ poznamenal Sýkora.

Jeho tým dnes hostí Třinec. A jde o hodně. „Pořád jde o play off, každý bod je důležitý. Ze dvou zápasů venku jsme přivezli jen bod ze Sparty a doma bychom rádi navázali na vítězství s Budějovicemi,“ uzavřel Sýkora.