„Jsme hodně zklamaní, chtěli jsme v play-off dojít co nejdál. Věřili jsme, že dokážeme doma vyhrát a sérii třeba i otočit. Ale v posledním zápase jsme doplatili na střeleckou nemohoucnost,“ litoval po vyřazení z dalších bojů znojemský kouč Václav Sýkora.

Středeční duel se změnil v souboj znojemských střelců s třineckým brankářem Martinem Vojtkem. Ten jako by začaroval svoji klec, kotouč ne a ne propadnout za brankovou čáru. A když už se to povedlo Kotaškovi, byla proti rychlá píšťalka sudího Mináře.

Jediný zásah si Znojmo schovalo až na samý závěr utkání – Vojtek kapituloval po střele Pavla Selingra v čase 59:58. To už ale Oceláři vedli 2:0 díky snadným trefám Korhoně a Polanského. „bylo to podobné jako v prvních dvou zápasech, nechali jsme soupeře vystřelit první gól. Pak už jsme neměli síly na zvrat,“ smutnil Sýkora. „Na Znojmu byla znát únava,“ všiml si třinecký trenér Břetislav Kopřiva.

Orli hráli poslední zápas sezony na tři pětky a symbolicky tak uzavřeli sezonu plnou zranění a nemocí. „Kluci se v závěru základní části vydali ze všech sil, aby vůbec do play-off postoupili. Za to jim patří velké uznání. Teď už bylo znát, že hrajeme z posledních sil,“ poznamenal znojemský útočník Jiří Dopita. „Prostě už to dosáhlo na tu maximální mez, vyčerpali jsme se,“ dodal kouč Sýkora.

Právě Dopita se ve vyřazovací části vrátil na led. Necelé čtyři týdny od operace kolena. „Kdybychom hráli o týden později, asi by to bylo lepší, cítil jsem se s každým zápasem silnější. Původně jsem chtěl druhý zápas v Třinci vynechat, ale když vypadl ze sestavy Jarda Svoboda, hrál jsem dál,“ uvedl devětatřiceti­letý borec.

Nyní mají Orli po sezoně. A co bude dál, zatím nikdo neví. „Všechno se rozhodne během několika příštích dní, zatím jsme se s nikým na ničem nedomlouvali. Já mám smlouvu do konce sezony a jestli tady budu i nadále, to se teprve uvidí,“ řekl Sýkora.

Ohlasy trenérů

Václav Sýkora, Znojmo: Jsme velice zklamaní. I přes nepříznivý stav jsme věřili, že dokážeme sérii zkorigovat a třeba potom i otočit. Na klucích byla vidět velká vůle po vítězství, ale měli jsme problém prosadit se. První třetina neměla skončit 0:0, naše produktivita byla hodně špatná. Celý zápas byl souboj o to, jestli překonáme Vojtka. To se nám povedlo až, když bylo pozdě. Mrzí nás to o to víc, protože kluci na ledě nechali všechno.

Břetislav Kopřiva, Třinec: Na domácích bylo strašně vidět, jak chtěli. Hodně dřeli, ale asi se na nich projevila únava a nervozita. Základem naší výhry byl výkon Martina Vojtka a hráči podali obětavý výkon. Trpělivost nám přinesla růže, protože Znojemští jsou doma silní.

Znojmo – Třinec 1:2

Třetiny:
0:0, 0:1, 1:1.

Muž zápasu: Vojtek.

Znojmo: Kameš – Jareš, Švrček, Bičánek, Chvátal, Mojžíš, Kotaška – Erat, Dopita, Selingr – Čachotský, R. Procházka, Demel – M. Růžička, Haman, Plášek. Trenér: Sýkora.

Třinec: Vojtek – Kundrátek, Sekeráš, Seman, Malec, Andersons, Pácal – Tomík, Štefanka, Moravec – Barinka, Peterek, Martynek – Korhoň, Polanský, Skořepa – Pavelek, Kolusz, Steber. Trenér: Kopřiva.

Branky a nahrávky:
60. Selingr (R. Procházka) – 24. Korhoň (Kundrátek), 58. Polanský. Rozhodčí: Minář, Kubeš – Hlavatý, Tošenovjan.

Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. Diváci: 2693. Konečný stav série: 0:3.