„Roman má naražené rameno a na dva týdny dostal ortézu. U Aleše je to o dost horší, natrhl si lýtkový sval. Na tři týdny má sádru a pak se uvidí, jak na tom bude,“ sčítá padlé znojemský kouč Václav Sýkora.

V posledním, nevydařeném zápase ve východočeských Pardubicích už Orli hráli jen se třemi útočnými formacemi a nejinak tomu bude i tentokrát. „Je to dva za dva, pořád se nám nedaří se z toho dostat,“ podotýká Sýkora.

Navíc rychle ubývají síly. „Teď jde v každém zápase o hodně, už jich moc nezbývá. Je to náročné a každá absence je citelně znát,“ říká znojemský trenér.
Také dnešní duel se Zlínem bude velice důležitý. „Body se nedělají lehce a se Zlínem to nebude jiné. Ale my prostě musíme zabrat,“ burcuje Sýkora.
Ten by rád zlepšil disciplínu. „V Pardubicích jsme měli hodně vyloučených, to také ubírá síly, navíc se nedá zátěž rozložit rovnoměrně. V týdnu jsme si některé zákroky probrali u videa, trošku to okomentovali. Nyní se musíme soustředit na to, aby se to neopakovalo,“ uzavírá znojemský trenér.