Nepropadli, ale vracejí se s prázdnou. Znojemští orli prohráli ve včerejším zápase jednačtyřicátého kola hokejové extraligy na ledě Pardubic 2:3.
„Během prvních střídání nás Pardubice zatlačily, ale netrvalo dlouho a jejich tlak opadl, oklepali jsme se,“ hodnotil znojemský trenér Václav Sýkora. Do sestavy Jihomoravanů se po devíti týdnech vrátil obránce Tesařík. A právě jemu se povedlo ve čtvrté minutě rozeznít tyč Lašákovy branky.

Jenže nedáš, dostaneš platilo i tentokrát. Plášek předvedl školáckou hrubku, na útočné modré ztratil puk a následné sólo přes dvě třetiny hřiště zužitkoval Rolínek.

A dvě minuty nato přidal druhou trefu Blažek. „Bylo důležité, že jsme se dostali do dv oubrankového vedení. To dalo ráz celému utkání, i když soupeř nepříjemně dotahoval,“ uvedl pardubický kouč Jiří Šejba.

 

Znojmo snížilo ještě do přestávky díky Mojžíšově tečované střele. A když ve druhé části vrcholila jeho snaha o vyrovnání, srazila tým další minela. Kapitán Radim Bičánek namazal zpoza branky přesně na hůl Somíkovi a ten toho dokázal využít.

Orli už zvládli pouze korigovat, když Mojžíšovi druhý zásah nabídl zbrklou rozehrávkou Lašák. Na víc se nezmohli, i když Pardubické přestříleli. „Měli jsme hodně vyloučených, především ve druhé a třetí části. To je velké negativum, obzvláště v tom stavu, v jakém teď jsme,“ zlobil se Sýkora.

Přespříliš veselý nebyl ani jeho protějšek Jiří Šejba. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy se nám podařilo vstřelit dva góly. Stále si však neumím vysvětlit pasáže, kdy hrajeme to, co máme, a vzápětí začneme zmatkovat,“ čílil se po zápase.

Cesta do play off bude ještě náročná. Orli ztratili veledůležité body a vypadli z desítky postupujících. „Čeká nás ještě jedenáct zápasů, to je třiatřicet bodů. V tabulce je těsno, porveme se o to,“ slibuje kapitán Bičánek.