Oba týmy se jen ztěžka dostávaly před soupeřovu branku. Ovšem hned na začátku druhého dějství udeřilo. Trvaj vyrazil puk kLudvíkovi a ten znojemského brankáře prostřelil. Orli odpověděli až ve 38.minutě. Obránce Jareš vypálil od modré a Málkovi, který měl zakrytý výhled, propasíroval puk do branky. Nemastný, neslaný hokej se hrál ive třetí třetině. Emoce tak rozvířil až Benák, který nevybíravým zákrokem narazil Demela na hrazení. Změnu skóre nepřinesl ani závěrečný znojemský nápor a tak se muselo prodlužovat. Vnastaveném čase rozhodl Redlihs.

Znojmo– Plzeň 1:2 po prodl.

Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0– 0:1.

Muž zápasu: Redlihs.

Branky a nahrávky: 38.Jareš (Dopita)– 21.Ludvík (Důras), 62.Redlihs.

Trvaj– Švrček, Jareš, Tesařík, Bičánek, Mojžíš, Kotaška, Chvátal– Kucharczyk, Dopita, Selingr– Demel, R. Procházka, Svoboda– Beroun, Haman, Plášek– Meidl. Trenér: Václav Sýkora.

Málek– Benák, Redlihs, Čakajík, Dresler, Jasečko, Dobrovolný– Vlasák, Vampola, Adamský– Důras, Divíšek, Ludvík– Matějovský, Fabuš, Kracík– Stránský, Dvořák, Laš. Trenér: Miloslav Hořava.

Rozhodčí: Kubeš– Gebauer, Hlavatý.

Vyloučení: 2:6.

Bez využití.

Diváci: 2299.

 

Znojmo - Plzeň (hlasy trenérů)

Václav Sýkora (Znojmo): „Je to citelná ztráta, chtěli jsme všechny tři body. Hráči se snažili, ale když už jsme se dostali do šance, řešili jsme ji špatně. Plzeň byla nakonec šťastnější.“

Radim Rulík (Plzeň): „Byl to vyrovnaný zápas. Především díky brankářům byl stav po šedesáti minutách 1:1. Vprodloužení se knám přiklonilo štěstí, jsme za to rádi. Smuýžstvem jsme stihli jen rozbruslení, na víc nebylčas.“

 

 

Hořava se vrátil do Znojma. Jako trenér soupeře

Vrátil se na stadion, na kterém vedl ještě vminulé sezoně domácí Znojmo. Miloslav Hořava se ale v úterý postavil na plzeňskou střídačku. Premiéra vnovém působišti se mu vyvedla, Západočeši vyhráli 2:1 vprodloužení. „Kluci bojovali,“ pochvaloval si Hořava.

Lepší návrat do Znojma jste si asi ani nemohl přát. Vyšla vám premiéra podle představ?

Určitě. Znojmo mám rád, zažil jsem tady skvělé roky, mám tady spoustu kamarádů. Ale dnes jsme museli bodovat sPlzní. Ato se podařilo. Ane mou zásluhou, ale zásluhou hráčů, kteří celý zápas poctivě odmakali a nakonec vydřeli dvabody.

Měl jste vůbec čas něco provést se svým novým týmem?

Vůbec ne, mužstvo jsem vlastně převzal vden zápasu. Takže jsem sním byl na ledě jen při rozbruslení.

Takže nebyly ani žádné změny, třeba ve složení útoků?

Tým byl nachystaný od předchozích trenérů, bylo jasně dané, jak budou hrát jednotlivé pětky. Těžko se stím vté rychlosti dalo něcodělat.

Zčeho jste měl vzápase největší radost?

Znasazení a bojovnosti. Celé mužstvo odvedlo maximum práce, není mu vtomto ohledu co vytknout.

Přesto, našel jste inějaké nedostatky?

No samozřejmě, ty jsou vždycky. Bylo tam milion věcí, které by se daly změnit.

Jaké jsou vaše ambice vPlzni?

Musíme se jakýmkoli způsobem dostat do play–off, to je jediný a jasný cíl. Pak se uvidí, samozřejmě bych byl rád skončil co nejvýš.