Velká část hokejového týmu Znojemských orlů odcestovala v neděli odpoledne na plánované týdenní soustředění v Železné Rudě.

Původně měli hokejisté strávit sedm dní v Rakousku, kde trénovali i vloni. Zahraniční pobyt ale nebylo v požadovaném termínu možno zajistit. „Bohužel, v době, kdy bychom potřebovali ubytování, bylo středisko obsazeno, takže jsme museli volit náhradní variantu,“ zdůvodnil rozhodnutí jet do Železné Rudy asistent trenéra Sýkory Pavel Hynek.

O soustředění tak Orli nepřijdou. Neodjeli na něj ale všichni, a to je záležitost, která momentálně trenéry trápí nejvíc.

„Někteří kluci ještě doléčují zranění z minulé sezony, takže bylo zbytečné, aby s námi jezdili. Připravují se individuálně ve Znojmě,“ přiblížil Hynek současnou marodku v týmu. „Nemáme tu s sebou Erata, Pláška, Trvaje, Kotašku, Dopitu, Padělka a Procházku. Erat, Kotaška a Plášek doléčují zranění z uplynulé sezony, brankář Trvaj taky ještě nebyl stoprocentně fit. Jirka Dopita ještě ani trénovat nezačal, po sezoně absolvoval operaci kolene a je v rekonvalescenci. Padělek s Procházkou jsou také po operaci, ale brzy budou v pořádku a zapojí se do přípravy,“ upřesnil.

Že by mohla hokejistům v sezoně chybět kondice, se ale nebojí. „To není o jedné letní přípravě. Většina hráčů je dlouhodobě trénovaných, dokáží to za krátkou chvíli dohnat,“ vyvrátil spekulace o možné absenci fyzických sil Hynek.

V letní přípravě běží hokejistům už šestý týden, za sebou mají hodiny a hodiny dřiny na stadioně, v tělocvičně, v terénu.

„Tady na soustředění chceme uzavřít aerobní blok, máme tu naplánované hlavně kolo, tělocvičnu nebo tartanovou dráhu. Ale jde nám i o to, aby kluci relaxovali, trochu si odpočinuli a nabrali další síly,“ informoval Hynek o nabitém programu, který Orly čeká. „Teď už se bude spíš zmenšovat objem a zvětšovat intenzita,“ dodal.

Do Železné Rudy jeli někteří „účastníci zájezdu“ po vlastní ose, průtrž mračen, která Znojmo v neděli v podvečer postihla, tedy většina z nich nezažila.

„Já jsem jel spolu s Vaškem Sýkorou z Čech, takže ani nevíme, že něco takového ve Znojmě bylo. Tady je hezky, no, neprší,“ popsal v pondělí situaci v místě tréninku Hynek.

Před nedávnem zažili hráči i trenéři na zimním stadioně něco, na co nezapomenou. Ráno přišli jako vždy na trénink, ale na stadion nebyli vpuštěni kvůli úniku čpavku.

„Dostali jsme takové ty masky na obličej, ochranné obleky a rukavice… hrůza!“ líčil přesvědčivě asistent znojemského trenéra, ale hned s úsměvem dodal: „Ne, vymýšlím si, žádné drama se nekonalo, prostě jsme jen zrušili dopolední trénink a odpolední o chvíli protáhli.“

Po návratu ze Železné Rudy čeká Znojemské orly ještě čtrnáct dní až tři týdny tréninku. Pak budou mít hráči i trenéři pár týdnů volno, v závěru července by měli vyjet na led.

„Ještě nevíme přesné datum, vše se bude odvíjet od zasedání Asociace profesionálních klubů. Pravděpodobně ale půjdeme na led devatenáctého nebo dvacátého třetího července,“ vykreslil Hynek závěrem blízkou budoucnost znojemského hokejového týmu.

V létě čeká Orly kromě přípravných zápasů i bitva o Hokejový pohár.

Podle toho, jak v ní budou úspěšní, bude vypadat zbytek přípravy do ostrého startu nového ročníku hokejové extraligy.