Znojemští trenéři Václav Sýkora a Pavel Hynek stále postrádají služby prvního gólmana Jiřího Trvaje, za kterého zaskakuje Jaroslav Kameš.

Po prohře se Slavií na domácím ledě potřebovali Orli nutně bodovat, nejlépe naplno. Nejistý nováček extraligy se ktomuto cíli zdál být jako stvořený.

Jenže Lvi nebyli tak bezbranní, jak Orli doufali. Dokonce vstřelili první branku utkání. A to ve třinácté minutě při početní výhodě. Po přesné přihrávce Pazourka zpoza brány se zprvní trefil Janků.

Znojmo ale odpovědělo velmi rychle. O minutu později překonal na druhý pokus Přikryla vbrance domácích obránce Tesařík.

Ve druhé třetině diváci branku neviděli, hezké hokejové akce a několik dobrých brankových příležitostí však ano. Na další zásahy do černého si ale museli počkat až do posledního dějství.

Tentokrát se vedení ujali Orli. Vsedmačtyřicáté minutě rozjel znojemskou akci Plášek, který vyslal po pravém křídle Čachotského. Ten přesně našel Hamana, který prostřelil domácího brankáře mezi betony.

Snaha Ústeckých o vyrovnání přinesla ovoce. Čtyři minuty před koncem se kpřesnému zakončení dostal vnepřehledné situaci Novotný a bylo vyrovnáno. Do konce základní hrací doby už gól nepadl, a tak přišlo prodloužení.

Vněm byli šťastnější Orli. Podařilo se jim dokonce rozhodnout ve vlastním oslabení. Šance Procházky ještě brankou neskončila, ale Dopitův akurátní pas na Chmelíře znamenal plusový bod pro Znojmo. Orlí obránce se totiž nemýlil a upravil na konečných 3:2 pro Znojmo.

 

Statistika:

Branky a nahrávky: 13. Janků (Pazourek), 56. Novotný - 14. Tesařík (Erat), 47. Haman (Čachotský), 63. Chmelíř (Dopita). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:5, navíc Zápotočný (Ústí) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4932.

Ústí nad Labem: Přikryl - Novotný, Vágner, Zeman, Evan,Houdek, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Míka, Nedorost, Liščák - Špirko, Martinec, Klimt - Šaffer, Mrázek, Hašek.

Znojmo: Kameš - Tesařík, Jareš, Chvátal, Mojžíš, Chmelíř, Kotaška, Vyrůbalík, Švrček - Erat, Dopita, Demel -Selingr, Růžička, Procházka - Plášek, Haman, Čachotský - Beroun, Meidl, Padělek.