Třicetiletý útočník odpočíval po vyřazení jeho Komety v předkole extraligového play-off s Libercem deset dní. Následoval povolávací rozkaz od nového trenéra reprezentace Kariho Jalonena na kemp do Plzně. „Ze začátku byly tréninky u nároďáku náročné na fyzičku. Už si to ale sedlo. Teď jsem rád, že mám prodlouženou sezonu a nemyslím na brzký konec v play-off,“ zněl spokojeně Holík.

Už ve středu bude hrát ve Znojmě proti Rakousku. „Ani jsem nevěděl, jestli budu na dalším soustředění. Jdu kemp od kempu a zápas od zápasu. Doufám, že vydržím co nejdéle,“ dodal rodák ze Zlína. S herním stylem našich jižních sousedů už má zkušenosti. Několikrát si proti nim zahrál, v Kometě zároveň nastupoval s rakouským spoluhráčem Peterem Schneiderem, který ovšem ve Znojmě bude scházet, protože ještě hraje play-off rakouské ligy za Salcburk. „V kontaktu nejsme, ale vždy když jej někde vidím, tak pokecáme. I bez něj s Rakouskem svedeme těžkou bitvu, která bude fyzicky náročná. Musíme se dostat do tempa,“ burcoval Holík.

Česká hokejová reprezentace trénuje od neděle ve Znojmě, kde ji ve středu čeká duel proti národnímu výběru Rakouska.
OBRAZEM: Hokejová reprezentace trénuje ve Znojmě. Ve středu tady vyzve Rakušany

V reprezentaci se letos sešla početná brněnská enkláva. Roli asistentů hlavního kouče Jalonena na sebe vzali majitel Komety Libor Zábranský a bývalý hvězdný útočník Martin Erat. V nominaci nechybí ani obránci Tomáš Bartejs a Radek Kučeřík, minulost v Brně má i zadák Jakub Krejčík. „Je příjemné, že se známe. Vždy je lepší, když v kolektivu existují blízké vazby. Mezi námi vše klape,“ dodal forvard, který si zápas za národní tým zahrál naposledy před třemi lety na Švédských hrách.