Domácí prostředí, domácí led a domácí fanoušci o to vše se mohou opřít znojemští Orli ve druhém utkání čtvrtfinále vyřazovacích bojů s Vídní.

Soupeř je sice favoritem, ale Znojmáci v zápasech doplácejí na neproměňování šancí a nevyužívání přesilových her. Nebýt dvou šťastných gólů vídeňského celku v úvodní třetině prvního duelu a špatné znojemské koncovky, nemuseli Orli v neděli odjíždět z Vídně s porážkou 3:6. „Myslím, že máme dobře zvolenou taktiku, se kterou bychom mohli nad Vídní uspět. Je potřeba, abychom využívali šance," domnívá se znojemský trenér Martin Stloukal.

Znojmu se ve Vídní dařilo prvních deset minut. Stloukal upozorňoval, že led ve vídeňské hale je kvalitní pouze prvních deset minut. „Jsou tady specifické podmínky. Nejsme zvyklí na takové teplo. Musíme doma hrát, co jsme hráli ve Vídni a spoléhat na to, že kvalita ledu a lepší vzduch v naší hale, nám pomohou, abychom vydrželi celých šedesát minut," poznamenal kouč.

Hráči si na horší podmínky nechtějí stěžovat. „Na led se nemůžeme vůbec vymlouvat. Je pravda, že je tady tepleji a může puk třeba víc skákat při přesilovkách.Těch šest gólů, co nám Vídeň dala, určitě nebylo kvůli ledu," podotkl znojemský kapitán Jiří Beroun.

Nervózním dojmem působil v prvním duelu brankář Ondřej Kacetl. Po dvou třetinách jej střídal Filip Landsman a i ten pustil za svá záda během dvaceti minut dva góly. Ani jeden ze znojemských gólmanů nemá totiž zkušenosti z loňského čtvrtfinále play-off, protože oba byli zranění. „Trošku mi vadí první dva góly, které jsme dostali a které byly na vrub Kacetla. Je to sice mladý gólman a musí se s tím srovnat," řekl Stloukal.

V play-off se hraje nadoraz, a toho si jsou vědomi i samotní hráči. „Musíme přitvrdit, být důrazní a dohrávat souboje. Musíme dávat i škaredé góly, víc střílet v přesilovkách a hlídat si dorážky," burcuje znojemský kapitán.

Podobný názor sdílí i střelec úvodního gólu čtvrtfinálové série Ondřej Fiala. „Kdybychom využili nějaké šance, mohl zápas ve Vídni vypadat jinak. To musíme zlepšit a také proměňovat přesilovky a být důrazní před bránou. Je to play-off a nějaké pěkné góly tam nebudou padat," zamyslel se mladý útočník.

Ve Vídni mělo znojemské mužstvo podporu zhruba dvou set fanoušků. Znojemský klubu očekává, že naopak z Vídně jich přijede kolem pěti set. Vedení Orlů připravilo pro návštěvníky pestrý doprovodný program, se kterým se můžete seznámit v infobloku tohoto článku.

„Zápasy play-off jsou vrcholem celé hokejové sezony. Věříme, že jsme pro naše příznivce nachystali atraktivní program, který jim ještě více zpříjemní atraktivní hokejový večer a přispěje k vynikající atmosféře utkání," sdělil marketingový manažer klubu Petr Veselý.

Hokejová bitva o postup do dalšího kola play-off pokračuje v úterý ve čtvrt na osm večer na znojemském zimním stadionu.

ČERVENOBÍLÉ PEKLO

Znojemský připravil pro své fanoušky a věrné příznivce speciální doprovodný program na zápasy play-off.

Už u vstupu na stadion dostanou první tři tisíce příchozích speciálně vyrobená trička pro akci „Červenobílé peklo". V prostorách vstupu na stadion bude pro zájemce připraveno rovněž malování na tvář, takzvaný face painting, dětský koutek a speciální bar s nabídkou míchaných koktejlů i zvláštního orlího drinku.

O úvodní buly úterního duelu se společně postarají starosta města Znojma Ing. Vlastimil Gabrhel a malý Patrik Šnédar, jehož léčbu dětské mozkové obrny klub prostřednictvím speciální akce Víčka pro Patrika podporuje. Chybět na ledě nebudou ani roztleskávačky a vlajkonoši, připravena je také řada dalších překvapení a hodnotných cen v rámci doprovodných soutěží.

Jednotlivé vstupné činí 160 korun. Děti do 140 cm a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma.

Vstupenky je možné zajistit v předprodeji přes server Ticketportal či klasicky na pokladnách přímo v den zápasu. Více informací naleznete na www.hcorli.cz.

zdroj: klub Orli Znojmo

PLAY-OFF EBEL

2. čtvrtfinále – úterý 26. února

Znojmo – Vídeň 19.15

Předcházející utkání:

Vídeň – Znojmo 6:3

Rozpis utkání:

3. čtvrtfinále – pátek 1. března

Vídeň – Znojmo

4. čtvrtfinále – neděle 3. března

Znojmo – Vídeň

Hraje se na čtyři vítězné zápasy. Případné další termíny zápasů jsou 5. 3., 8. 3. a 10. 3.