Jihomoravané šli do vedení hned v první třetině zásluhou C. J. Stretche. Po změně stran však Bolzano zabralo a vyrovnalo na 1:1. O tři minuty později na opačném konci nezaváhal Marek Kalus a poslal hosty opět do vedení. To jim ovšem nevydrželo dlouho a italské Lišky vzápětí srovnaly na 2:2 díky využité přesilovce pět na tři.

Během poslední třetiny využili hokejisté Bolzana dvě šance po tom, co rozebrali znojemskou obranu. Skóre korigoval na 4:3 svým druhým gólem utkání Kalus, přesto jeho snažení nepřineslo kýžené nakopnutí.

Znojmo po pátečním klání drží osmou příčku tabulky, již v neděli nastoupí k mači 30. kola na hřišti Salzburgu. Ani tohoto zápasu se nezúčastní lodivod Orlů Miroslav Fryčer, který si vykoledoval pokutu za nesportovní chování a stopku na čtyři zápasy. V úterý na domácím kolbišti proti Villachu nesouhlasil s výrokem rozhodčích a na led vhodil láhev s pitím. Ihned putoval ze střídačky do kabin.

Po úterním zápase se na sociálních sítích objevily spekulace, že fanoušci Znojma měli probodnout sudím pneumatiky u automobilů. Informaci o incidentu přinesla v pátek televize Nova. Mluvčí HC Orli Znojmo Lukáš Peroutka ovšem zprávu dementoval. „Volal mi jeden zmatený fanoušek, že k incidentu mělo dojít. Pokud však vím, rozhodčí normálně odjeli ze Znojma domů,“ uvedl Peroutka pro Znojemský deník.

Bolzano - Znojmo 4:3
Třetiny: 0:1, 2:1, 2:1
Branky a nahrávky: 24. Findlay (Petan, Geiger), 28. Insam (Campbell, Miceli), 45. Petan (Findlay, Brace), 54. Brace (Petan, Campbell) – 9. Stretch (Kalus, McPherson), 26. Kalus (Lattner, McPherson), 56. Kalus (McPherson, Sedlák). Rozhodčí: Kellner, K. Nikolić – Pardatscher, Sparer. Vyloučení: 2:1, navíc Findlay 10 minut (BOL). Bez využití. Diváci: 2020. Střely na branku: 22:34.
Znojmo: Lassila – Lattner, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Špaček, Matuš, Němec – Novák, Kujawinski, Luciani – Bulín, Oščádal.