Hokejisté Znojma vůbec poprvé v historii, kdy hrají mezinarodní soutěž ICEHL, přivítali doma slovenský tým Bratislava Capitals. Z derby středoevropského formátu nakonec vyšli vítězně 5:3

Adrenalinový závod Kaskáda Race 2021 přilákal stovky sportovců. Ti se lopotili bahnem, překonávali překážky a nakonec slavili vítězství sami nad sebou.
Adrenalinový Kaskáda Race absolvovalo za dva dny přes šest set startujících

Úvodní třetinu Jihomoravané ovládli 3:0. Během druhé dvacetiminutovky však sousedé z východu ožili a Orlům nadělili tři branky. "Měli jsme dobrý start do zápasu, dali tři góly a první třetina vyšla podle plánu," hodnotil lodivod Znojma Jiří Beroun.

Hokejisté Znojma na domácím ledě válí, čeká je Bratislava.
Česká rarita. Orlům po covidu neubyli fanoušci, doma soupeře drtí, venku ztrácí

Domácí přesto do konce prostřední části stihli gólem Lucianiho zvýšit na 4:3. V poslední třetině pak díky průstřelu bratislavské svatyně z hole Huntera Fejese šli na konečných 5:3.

"Musíme zlepšit defenzivní činnost, hlavně ve venkovních zápasech, ale i dnes přišel opět výpadek. I proto budeme v příštím zápase v Grazu hrát defenzivněji," dodal kouč Beroun.

Florbalisté prvoligového Znojma o svátečním úterý vyhráli potřetí za sebou. Ostravskou Letku porazili 8:4.
Znojemští florbalisté porazili ostravskou Letku o čtyři branky

Orli tak brali tři body. Další střetnutí absolvují na ledě zmíněného Grazu již v neděli od půl šesté večer. Před dvěma týdny doma rakouské borce porazili 9:3.

Znojmo - Bratislava Capitals 5:3

Třetiny: 3:0, 1:3, 1:0. Branky a nahrávky: 2. Southorn, 5. Sedlák (Culkin, Luciani), 5. Luciani (T. Svoboda, Němec), 35. Luciani (Southorn, Fejes), 50. Fejes (Matuš) – 22. Faith (Arniel, Levin), 24. Bondra (Nanne), 30. Faith (Nanne). Rozhodčí: Zrnic, Siegel – Bedynek, Hribar. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. Diváci: 2889.

Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Stránský, Younan – Svoboda T., Němec, Luciani – Fejes, Brittain, Matuš – Gorčík, Prokeš, Köver – Kvasnica, Svoboda O., Oščádal. Trenéři: Tomáš Jakeš, Jiří Beroun.

Bratislava Capitals: LaCouvee (5. Baroš) – Nanne, Jardine, Snuggerud, Chovan, Fereta, Zeleňák, Rajnoha – Eriksson, Sádecký, Olsen – Faith, Arniel, Levin – Bondra, Buc, Hudec – Vybíral, Škvarek. Trenér: Peter Draisaitl.