Znojemským se dařilo hlavně před koncem třetin. Hostující mužstvo naopak využívalo začáteční minuty a soupeře tlačilo. „Vídeň chtěla vždy během prvních pěti až sedmi minut otvírat dveře, tak jsme je nechali. Našim jsem vštípil, ať se nezblázní,“ prozradil Fryčer.

Dle jeho vyjádření hosté domácí tým Znojma podcenili. Orlům chybělo několik zraněných hráčů, třeba Antony Luciani. „Když viděli, jak moc málo máme hráčů na střídačce, tak se možná zděsili,“ glosoval znojemský stratég.

Po středečním duelu na ledě Capitals, kde jeho svěřenci inkasovali sedm branek a žádnou nedali, to vypadalo, že Vídeňané Znojemské podcenili. „Trochu jsem na to spoléhal. Celý mančaft hrál, tak jak bychom si představovali. Ale je to jen další zápas. Pořád musíme hrát myslet dopředu,“ dodal Fryčer. Podobnou optikou viděl páteční derby i útočník Orlů Jan Lattner. „Stále se opakuji, ale ne že by nás někdo přehrával, ale největším soupeřem jsme si mi sami,“ uzavřel forvard s číslem 89 na dresu.

Již třetí utkání série čeká Jihomoravany v neděli na kluzišti Vídně.

Znojmo – Vídeň 4:3

Třetiny: 2:2, 2:1, 0:0. Branky a nahrávky: 18. Lattner (Matuš, Němec), 19. Stretch (McPherson, Kalus), 36. Kalus (Vainonen, Stretch), 39. Špaček (Novák, Hlava) – 8. Wall (Romig, DeSousa), 13. Nissner (Wall), 23. Vause (Wukovits). Rozhodčí: Baluška, Trilar – Rezek, Zgonc. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 3342. Střely na branku: 34:25.

Znojmo: Lassila – Tejnor, Vainonen, Lattner, Stehlík, Sedlák, Kruckovyč, Jonáš – McPherson, Stretch, Kalus – Němec, Matuš, Mrázek – Špaček, Novák, Hlava – Oščádal. Trenér Znojma: Miroslav Fryčer.

Hokejoví Orli, ilustrační foto.
Potupa na úvod. Orli si z Vídně přivezli debakl