Znojmo bylo od začátku zápasu aktivnějším mužstvem a vynutilo si i první přesilovou hru, kterou dokázali jako nejlepší tým v této disciplíně využít. Střelcem se stal slovenský útočník Branislav Rehuš. Za pět minut však Villach odpověděl stejnou mincí při početní převaze. Ale i druhou přesilovkou hru znojemští hráči zužitkovali, když střelu od modré čáry tečoval hráč Znojma Peter Pucher. V závěru třetiny inkasoval tvrdý zákrok na koleno kapitán Orlů Jiří Beroun a odstoupil ze hry za pomocí lékaře.

Ve druhé částí zakombinovala dvojice Rehuš a Roman Tomas, jenž prostřelil brankáře Villachu potřetí.

Třetí třetina se odehrávala ve vysokém tempu a Villach se tři minuty před závěrem utkání rozhodl odvolat brankáře J.P. Lamoureuxe. Navíc hráli Orli v oslabení, ale dvě branky Znojemských do prázdné branky o výsledku rozhodli. Šestou branku pak přidali, když už se brankář Villachu do své branky vrátil a potvrdili svojí aktuální formu.

V neděli přivítá Znojmo ještě Dornbirn a následně je na programu reprezentační přestávka.

Orli Znojmo – EC VSV 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Rehuš (Rosa, Lattner), 14. Pucher (Grof, Podešva), 27. Tomas (Rosa, Rehuš), 58. Rosa, 59. Podešva (Pucher, Lattner), 60. Rehuš (Tomas, Klimíček) – 11. Haydar (Unterluggauer, Krog). Rozhodčí: Gebei, Kincses – Nagy, Smeibidlo. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. Diváci: 2507. Střely na branku: 40:35.

Orli Znojmo: Tomek – Štach, Grof, Bořuta, Lattner, Nemčík, Klimíček – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček, Fiala, Abdul – Beroun, Šeda, Číp – Bartoš.

MARTIN SMEJKAL

EC VSV: Lamoureux – Altmann, Brunner, Jarrett, Unterluggauer, Bacher, Waugh, Siutz – Hunter, McBride, Santorelli – Fortier, Krog, Haydar – Nageler, Alagic, Petrik – Lammers, Göhringer, Platzer – Pewal.