Orli předvedli v první třetině stoprocentní výkon jak na ledě, tak v brance, kde je podržel gólman Dominik Groh. V útoku byli aktivní Radim Matuš a Tomáš Svoboda, jež ve třetí, respektive v deváté minutě poslali Znojmo do vedení 2:0.

Znojemští hokejisté (červení) vyhráli na ledě Vsetína ve 37. kole Chance ligy 2:1 po samostatných nájezdech.
Hruška vybojoval po nájezdech hokejovému Znojmu výhru nad Vsetínem

Ve druhé části pak orlí letka polevila. Toho využil pardubický Dominik Hrníčko ve dvaadvacáté minutě a snížil na 1:2 pro hosty. Znojemští následně zvýšili na 3:1 zásluhou Petra Beránka.

"Proti Pardubicím jsme měli větší část zápasu pod kontrolou, akorát jsme si to sami zkomplikovali vyloučeními a inkasovaným gólem v naší přesilovce. Takových věcí se musíme vyvarovat, ale spíše si myslím, že bylo utkání v našich rukách," hodnotil hráč Znojma Radim Matuš.

Po změně stran zdramatizoval situaci v padesáté minutě svou druhou brankou klání Dominik Hrníčko. Hokejisté Znojma tak do konce utkání hlídali těsný rozdíl 3:2. Ten uhájili a brali tři body.

Znojemští hokejisté (v bílém) hostili doma v rámci 36. kola Chance ligy tým ostravské Poruby.
Orli překvapili favorita. Porubu zdolali dvěma góly v poslední třetině

"Chtěli se podle mě odpíchnout tvrdou prací, ale tím, že jsme měli dobrý začátek a hned vstřelili dva góly, tak jsme jim hru, kterou chtěli předvádět, trochu otupili. Škoda, že jsme pak soupeře pustili do zápasu, zbytečně jsme z toho udělali drama. Taková utkání si musíme pohlídat s daleko větším klidem," dodal Matuš.

Další střetnutí absolvují Orli už ve středu. Od půl šesté večer nastoupí na ledě momentálně šestých Litoměřic.

Hokejisté Znojma (červení) vyhráli v sobotu 5:3 v rámci 35. kola Chance ligy na ledě Slavie Praha.
Hokejoví Orli porazili v letošní sezoně Slavii Praha už potřetí

Znojmo - Pardubice B 3:2
Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1. Branky a nahrávky: 3. Matuš (Sklenář, Hruška), 9. Svoboda (Jenyš), 29. Beránek (Lichanec, Jenáček) – 22. Hrníčko (Kaplan), 50. Hrníčko. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Rozhodčí: Veselý, Maršálek – Augusta, Jindra. Diváci: 1693.
Znojmo: Groh (Durný) – Štich, Bartko, Mareš, Bukač, Jenáček, Tejnor, Vala – Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Sklenář, Hruška, Matuš – Sedláček, Čermák, Adámek. Trenér: Václav Baďouček.
Pardubice B: Vomáčka (Kadlc) – Zdráhal, Hrádek, Bučko, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Chabada – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Kaplan, Mikyska, Pochobradský – Pavlata, Herčík, Moník – Rouha, Zeman. Trenér: Tomáš Jirků.