Zhruba třicítka fanoušků klubu, který první březnové úterý oslavil postup do finále mezinárodní soutěže EBEL, tleská. Popíjí pivo, limonádu, někteří z nich chroupají kukuřičné chipsy. Po úvodním slovu přichází diskuse. Jeden z přítomných vstává a pokládá dotaz Jiřímu Berounovi. „Play-off máme. Teď vyřešit, jak to bude příští rok. Víte něco?“ táže se fanoušek.

Jiří Beroun kroutí hlavou. „Víme, že se něco děje. Ale nyní se soustředíme na to, abychom co nejlépe zvládli následující zápasy,“ říká Beroun.

Žena sedící před krbem v růžové kšiltovce prozrazuje, že znojemský hokejový klub odkoupil druholigovou licenci od celku z Moravských Budějovic. „Je to jen spekulace, ale řítí se to správným směrem,“ vykřikne bodrý padesátník.

Oponuje mu forvard Lattner. „Já si myslím, že v EBEL zůstaneme,“ vyřkne ideu devětadvacetiletý útočník Orlů.

Fotbalista Znojma Jakub Teplý. Ilustrační foto
Znojmo čekalo po chybě sudího milost, stoper Cukovič ale dostal trest

Debata směřuje k nadcházejícím týdnům. Účastníci diskutují o možném soupeři v play-off. Padají jména měst jako Klagenfurt, Bolzano, Salzburg, Fehérvár. „Největším soupeřem jsem si však my sami. Nechci nic předvídat, ale když si nás někdo vybere, pořádně někoho potrápíme. Mančaft šlape,“ proklamuje Jan Lattner.

Oba tábory nacházejí shodu ve výborném obsazení znojemské branky. „Lassi a Hali (gólmani Teemu Lassila a Tomáš Halász – pozn. red.) nás drží. Dva poslední zápasy jsme dali hlavně díky Halimu,“ dívá se zpět na duely s Linzem a Dornbirnem asistent Tomáš Jakeš.

Hodinová ručička na mých hodinkách dvakrát obkroužila ciferník. Fanoušci s hokejisty rozebírají roli rozhodčích v EBEL, vulgární chování sudích, ale i jejich lepší stránku. „Kde je vůbec Mira? Chybí tu,“ pokládá dotaz mladík v mikině HC Orli. Hlavní stratég znojemských hokejistů bohužel na akci nemohl ze zdravotních důvodů. „A zůstane i příští rok? Jaké je to s ním být na lavičce? Vždyť nastupoval s Waynem Gretzkym jako první Čech v all star game NHL,“ zásobuje otázkami plénum jeden z podporovatelů. „Trenér Fryčer se chová úžasně. Vše s námi konzultuje a vůbec si neuvědomuji, s kým trénuji,“ pronáší Jiří Beroun. „Hokej se dnes rychle vyvíjí a i trenéři jsou mladí. Ale alfou a omegou jsou stále zkušenosti, což on má,“ kýve hlavou Tomáš Jakeš.

Fanoušci si na památku pořizují fotografie se svými oblíbenci. Jan Lattner ochotně podepisuje dresy. „Děkuji za příjemné posezení,“ uzavírá akci manažer znojemských hokejistů Petr Veselý. Pro orlí letku naopak to nejdůležitější začíná.