Nadšení znojemských hokejistů se nedá divit. Od začátku letní přípravy kvůli rekonstrukci chladicího zařízení na stadionu podstupovali každodenní martyrium v podobě cesty na stadion do Telče a v posledním měsíci do Moravských Budějovic. „Měli jsme tam ale skvělé podmínky, takže kromě cestování bylo všechno v pořádku. Jsme profesionální tým a brali jsme to jako fakt,“ zmiňoval znojemský kouč.

Pochvaloval si také led, který připravovali zaměstnanci stadionu ještě noc před úvodním tréninkem. „Je kvalitní a ustál i první nápor našich natěšených hokejistů,“ popsal s úsměvem Fryčer.

Komfort vlastního ledu si užívá také letní akvizice klubu Marek Kalus. „Člověk si teď víc odpočine a zregeneruje. Nemusí každý den úmorně znovu a znovu balit a někam cestovat. Určitě je to pro nás všechny úleva,“ potěšilo pětadvacetiletého útočníka, který už si stačil v nové sezoně připsat tři body za gól a asistenci.

Jako první Orli přivítají na svém stadionu v pátek od půl sedmé večer Medveščak Záhřeb. A jak napověděly první zápasy, o zábavu budou mít fanoušci postaráno. Znojmo totiž v prvních dvou duelech sezony sehrálo dramatické bitvy s množstvím branek. Sice prohrálo v prodloužení jak s Villachem 3:4, tak Grazem 6:7, v obou případech ale Fryčerovi svěřenci předvedli divácky vděčnou podívanou.

První výhru chtějí oslavit na domácím ledě. „Doufám, že taková přestřelka jako v neděli v Grazu se opakovat nebude. Ale rozhodně chceme získat tři body a prezentovat se ofenzivním hokejem, který se bude divákům líbit. Nemám rád, když utkání končí bez branek a diváci jdou radši na klobásu, než se dívají na zápas,“ uzavřel trenér, který do jihomoravského celku přišel v únoru.

Domácí zápasyPátek 28. září 18.30 Znojmo - Záhřeb
Sobota 6. října 18.30 Znojmo - Innsbruck
Úterý 9. října 18.30 Znojmo - Klagenfurt
Pátek 12. října 18.30 Znojmo - Bolzano
Neděle 14. října 17.30 Znojmo - Vídeň

Přípravou na novou volejbalovou sezonu byl šestadvacátý ročník Memoriálu Ing. Ivo Peroutky.
Peroutkův memoriál prověřil volejbalisty. Vyhráli extraligoví junioři z Brna