V součtu s dvěma duely před reprezentační přestávkou vyhráli už potřetí v řadě. „Jsme rádi za tři body. Sebevědomí roste a mohu říct, že kromě nějakých výpadků jsme byli celý zápas lepší. Ukázalo se, že oproti minulým týdnům, když vedeme 2:0 a soupeř to stáhne na 2:2, tak naši kluci se nerozklepali a hráli dále. Tím pádem jsme získali vedení. Na druhou stranu občasnou nedbalostí jsme je pustili do hry, což by se nemělo stávat," pravil trenér znojemského celku Miroslav Fryčer.

O tříbodový zisk se postarali především dvougóloví střelci Marek Kalus a Allan McPherson. Orli nepřišli o pracně budované vedení ani v divokém závěru, v níž viděly přes dva tisíce dvě stě fanoušků v Nevoga Areně čtyři branky.

„Na tréninku jsem z kluků cítil odhodlanost. Jsem rád, že se to zlomilo. Po odchodu dvou hráčů se zde pročistil vzduch. Jsme mančaft, který dokáže překvapit," pochvaloval si Fryčer a narážel na konec dvojice Guman a Braes v klubu o reprezentační pauze. Další utkání sehrají Orli v neděli znovu na domácím ledě proti sedmému Linci, na něhož ztrácí pět bodů.

Znojmo - Villach 5:4 (1:0, 1:1, 3:3)

Rozhodčí: Bulovec, Piragic – Nagy, Soos.

Branky a nahrávky: 18. Kalus, 29. Kalus, 46. McPherson (Tejnor, Luciani), 55. C. J. Stretch (Lattner, Sedlák), 59. McPherson (Němec, Lattner) – 30. Maxa, 42. Petrik (Wolf), 55. Fraser, 60. Fraser (Alderson, Down).

Sestava Znojma: Lassila – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Kruckovyč, Tejnor, Šnajnar – Kalus, Stretch, Hlava – Špaček, Novák, Luciani – Němec, Matuš, McPherson – Bulín.