Uram ve čtvrtfinálové sérii mezinárodní soutěže EBEL s Vídní, v níž Orli prohrávají 1:3 na zápasy, nenastoupil v posledním utkání a nebude hrát ani v pátém duelu, který je na programu v Rakousku v úterý od čtvrt na osm hodin večer. Včera se ani nezúčastnil tréninku. „Dohodli jsme se tak s trenérem. Je zbytečné, abych trénoval, když nebudu hrát," pronesl Uram.

Stloukal zdůvodňoval opomenutí mistra světa z roku 2002 v sestavě slabou hrou v početních výhodách. „Marek je tady hlavně na přesilovky. Ve Vídni jsme hráli čtyři proti třem, ale málem jsme z ní dostali gól," namítl kouč Orlů.

Uramovi se ale podobné zdůvodnění absence v sestavě nezamlouvá. „Škoda, že mi trenér neoznámil, že mě vzal jen na přesilovky. Víc bych se na ně soustředil," bránil se hráč, který znojemský dres poprvé oblékl už v roce 2000.

S Uramem tvoří v týmu Orlů léta nerozlučnou dvojici Peter Pucher, který ví o přínosech svého krajana pro tým. „Marek by nám pomohl svými zkušenostmi. I ve svém věku je schopný střílet góly a rozhodovat zápasy," uvedl osmatřicetiletý Pucher.

Rotace ve znojemské sestavě budou pokračovat i v úterý. „Nebude hrát Jarůšek, naopak zařadím Rožníka. Hledám kohokoliv, kdo umí dát gól. Klidně ho před branku dovezu na rudlu (ruční vozík – pozn. red.), když do ní dostane puk," nabádal ke zlepšení koncovky Stloukal. „Za změnami si stojím, i vzhledem k rozložení sil. Mančaft je na ně navíc za celou sezonu zvyklý," doplnil.

Víra v obrat

V případě vítězství v úterním zápase může Vídeň slavit postup do semifinále. Pro Orly by naopak sezona skončila. „Chceme vrátit sérii zpět do Znojma. Už jsem zažil obrat ze stavu 1:3 na zápasy, takže i klukům v kabině říkám, že to možné je," sdělil Pucher.

Ostudná nedělní porážka o sedm branek přišla v kabině na řeč až v pondělí. „Po zápase to nemělo smysl rozebírat. V pondělí jsem ale zvýšil hlas. Některé hráče jsem chtěl zdravě naštvat, jiné jsem pochválil. Každý je jiný a podle toho k hráčům přistupuju," popsal Stloukal dění v kabině.

Pucher varuje před opakováním chyb z předchozího zápasu. „Od druhé třetiny to stálo za prd. Potřebujeme hrát zodpovědněji a také trpělivěji," apeluje na své spoluhráče zkušený hokejista.