Mančaft od rakouských hranic tak stoupl ode dna a po klání s Hanáky je třináctý se šestadvaceti body. Jde přitom teprve o druhé letošní vítězství Znojma na ledě soupeře.

Znojemští hokejoví Orli (v bílém) uvítali ve 24. kole Chance ligy doma v Nevoga aréně tým Vsetína.
Orlí trápení? Uškodit mohla jízda i podivná atmosféra, nedaří se obraně

Orlí letka po první třetině prohrávala 0:1. Hosté schytali tento gól v přesilovce pět na čtyři z hole Tomáše Doležala. Druhé třetině pak dominovaly odražené branky. Domácí nejdříve odskočili zásluhou Tomáše Doležala a Davida Chrobečka na 3:0. Následně snížil na 1:3 znojemský kapitán Tomáš Svoboda.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Ten, kdo vsadil dnes na výhru Orlů, se první dvě dvacetiminutovky musel chytat za hlavu. Po té poslední však slavil. Papírový outsider z jihu Moravy otočil během dvanácti minut na konečných 5:3 zásluhou Radima Matuše, Marka Berky, Matěje Šťovíčka a Lukáše Adámka.

Jakub Masař (s číslem 12) v premiérové sezoně v dresu Znojma.
Ze Zaječí až do Chance ligy. Cítím důvěru, říká znojemský útočník Masař

Další šanci ukázat své hokejové umění mají znojemští už v sobotu. V domácí Nevoga aréně uvítají od půl šesté večer zlínské Berany. Valaši, kteří ještě před pár týdny kroužili kolem posledních příček tabulky, jsou nyní sedmí se čtyřiceti body.

Anton Karlsson
Orli na dně. Krizi odnesl Karlsson i zkušený obránce

Přerov - Znojmo 3:5
Třetiny: 1:0, 2:1, 0:4. Branky a nahrávky: 4. T. Doležal (Vlach), 25. T. Doležal (Březina, Pechanec), 28. Chroboček (Hejcman) – 31. T. Svoboda (Tejnor, Šťovíček), 48. Matuš, 50. Berka (Zahradníček, L. Adámek), 54. Šťovíček (Jenyš, Bartko), 59. L. Adámek (Zahradníček). Rozhodčí: Kostourek, Grygera – Polák, Bezděk. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 774.
Přerov: Postava – Černý, Kudělka, Chroboček, Zeleňák, Krisl, Cubo, Němec – Doležal, Pechanec, Březina – Mácha, Vlach, Tomi – Indrák, Hejcman, Goiš – Ministr, Chludil, Dobša. Trenér: Robert Svoboda.
Znojmo: Durný (od 28. Groh) – Zahradníček, Bartko, Tejnor, Bukač, Jenáček, Remta – Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš – Berka, Hruška, Adámek – Sedláček, Čermák, Masař – Horváth. Trenér: Václav Baďouček.