Orlům venkovní klání nejdou. Ze všech dosud absolvovaných utkání mimo domácí led totiž nepřivezli ani bod. A stejná situace se opakovala i poslední zářijovou sobotu ve střetnutí s Horáckou Slavií.

Hokejový útočník Anton Karlsson je v historii Orlů Znojmo čtvrtým švédským hráčem v jejich řadách.
Švédský orel Karlsson piluje hokejovou strategii i hraním počítačových her

Hosté mohli odvodit, jak zápas dopadne už z výsledku první třetiny. Třebíč totiž postupně zásluhou Ferdy, Vodného, Dočekala a Bittnera odskočila v rámci desetiminutového okna na čtyřbrankový rozdíl, který Orli těžko doháněli. Slavia kontrolovala i druhou a třetí část.

"Přestali jsme dodržovat náš systém hry a začali jsme na ledě bez rozmyslu létat. Poté jsme se do zápasu již nedokázali vrátit. Třebíč si velmi dobře pohlídala střední pásmo a nepustila nás do útoku. Když už jsme se dostali do středu hřiště, narazili jsme na třebíčského hráče, který nám nedovolil projít dál," uvedl trenér Znojma Jiří Beroun.

Hokejisté Znojma (v bílém) prohráli druhý zápas za sebou. V pátém kole Chance ligy padli na ledě Kolína 0:5.
Orlí letka schytala pětku v Kolíně a z dvouzápasového tripu jede bez bodů

Částečnou náplast na konto Znojma nalepil až svým gólem v šedesáté minutě Petr Beránek. "Ale když nedokážeme projít ani přes jednoho hráče, tak se hraje velmi těžce. Neměli jsme důraz v koncovkách, ani v obraně. Nechávali jsme tečující i dorážející hráče volně stát, což nám bylo osudným," dodal lodivod Orlů.

Celek z města nad řekou Dyjí momentálně sedí v tabulce první ligy na jedenácté příčce se šesti body. Už ve středu ho čeká další klání. Na domácím ledě přivítá od osmnácti hodin sedmý Prostějov, který letos zatím třikrát vyhrál a má do soutěžního žebříčku jedenáct bodů.

Hokejisté Znojma (bílí) hráli v 6. kole Chance ligy proti Frýdku-Místku.

Třebíč - Znojmo 4:1
Třetiny: 4:0, 0:0, 0:1. Branky a nahrávky: 8. Ferda (Bittner, Poizl), 13. Vodný (Malý, Michalčuk), 17. Dočekal (Štebih, Bořuta), 18. Bittner (Dočekal, Michálek) – 60. Beránek (Šťovíček, Karlsson). Rozhodčí: Svoboda, Čáp – Dědek, Jindra. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 2045.
Třebíč: Mičán (Pakarinen) – Furch, Bořuta, Vodička, Štebih, Kříž, Poizl, Baláž – Dočekal, Bittner, Ferda – Vodný, Malý, Michalčuk – Maty. Svoboda, Michálek, Stehlík – Matě. Svoboda, Horváth, Berka. Trenér: Kamil Pokorný.
Znojmo: Durný (18. Groh) – Stránský, Bartko, Tejnor, Mareš, J. Jenáček, Zukal, Remta – Svoboda, Hruška, Karlsson – Špaček, Šťovíček, Sklenář – Pigl, Matuš, Beránek – Čermák, Kučera, Sedláček. Trenér: Jiří Beroun.