Hosté zpočátku ovládali první třetinu, když se prosadil v páté minutě Jan Hruška. Domácí však dvěma slepenými góly šli o pár chvil později do vedení. Do šaten ale stihl ještě na 2:2 korigovat kapitán Orlů Tomáš Svoboda. Po změně stran Jihomoravané inkasovali na 2:3, ovšem zásluhou Radima Matuše v poslední minutě druhé části srovnali na 3:3.

Hokejisté Znojma (bílé dresy) doma ve 34. kole Chance ligy podlehli Prostějovu 2:4. Foto: pro Deník/Jaroslav Kicl
Hokejoví Orli vedli, potom ztratili razantnost a Prostějovu podlehli

"Třetí třetina byla vyloženě o tom, kdo si trochu nakloní štěstí, které možná stálo více u nás, ale to k hokeji patří," uvedl znojemský asistent Tomáš Jakeš. Štěstěna přála více orlí letce, která góly Matěje Šťovíčka a Pavla Jenyše dotáhla utkání na vítězných 5:3.

Znojemští se tak posunuli v tabulce na předposlední příčku a mají pětatřicet bodů. "Po zápase s Prostějovem (ten Orli prohráli 2:4, pozn. red.), který vypadal úplně jinak než tady, jsme si něco řekli. Byla to tvrdá slova, někomu se to možná nelíbilo. Ještě je před námi hodně zápasů a my musíme bojovat dál pořád stejně," uzavřel Jakeš.

Semifinálové série mezi Znojmem a Chomutovem byla maximálně napjatá.
Nejprv euforie, pak deprese. Orli si na Chance ligu v uplynulém roce nezvykli

Už v pondělí čeká celek z města nad řekou Dyjí domácí zápas proti Porubě. Ostravský mančaft s přehledem vede tabulku a orlí letka jej letos ještě nedokázala udolat. Klání startuje v Nevoga aréně v osmnáct hodin.

Znojemští hokejoví Orli (v bílém) přivítali na domácím ledě v povánočním čase celek Frýdku-Místku v rámci 32. kola Chance ligy.
Vánoční pauza Orlům prospěla. Zdolali Frýdek-Místek

Slavia Praha - Znojmo 3:5
Třetiny: 2:2, 1:1, 0:2. Branky a nahrávky: 12. Kremláček (Guman, Knotek), 13. Slavík (Brož), 37. Strnad (Slavík, Kajínek) – 5. Hruška (Sklenář, Tejnor), 17. Svoboda (Šťovíček), 39. Matuš (Šťovíček, Svoboda), 45. Šťovíček (Svoboda, Jenyš), 60. Jenyš (Svoboda, Bartko). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Rozhodčí: Horák, Zubzanda – Maňák, Štěpánek. Diváci: 1814.
Slavia Praha: Hölsä – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Hrdinka, Kajínek, Klikorka – Průžek, Knotek, Guman – Havrda, Slavík, Brož – Beran, Bůček, Slavíček – Strnad, Polák, Šmerha. Aleš Totter.
Znojmo: Groh – Štich, Bartko, Mareš, Bukač, Jenáček, Tejnor, Remta – Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Sklenář, Hruška, Matuš – Sedláček, Čermák, Adámek. Trenér: Václav Baďouček.