Čtvrté místo v tabulce získali znojemští hokejisté za vítězství nad ambiciózní Vídní. Téměř celou třetinu odehráli domácí v přesilovce, kterou ale Znojmo ustálo bez gólového šrámu. „Musím hráče pochválit, že jsme ubránili tolik oslabení, jednou jsme tam naskočili v šesti, v závěru tam zbytečně fauloval Ríša Jarůšek, ale kluci to zvládli," pochvaloval své svěřence znojemský kouč Jiří Režnar.

Toto vítězství zopakovali již podruhé během devíti dnů. O góly se postarali Jiří Beroun, Milan Procházka a Petr Beránek.

Začátkem první třetiny se do hrozícího samostatného úniku dostal vídeňský hráč, kterému však znojemský Jan Müller stihl vyrazit hůl z rukou. Následně opustil led za pomoci spoluhráčů hostující Patrik Novák a do hry se již nevrátil.

Zprvu byla ve hře aktivnější spíše Vídeň. Desátá minuta přinesla první přesilovku domácích, kterou také hráči Capitals využili. Po přihrávce z rohu se prosadil vídeňský Jamie Fraser, kterého nedostatečně bránil hostující Zdeněk Blatný. Díky Fraserovi získalo domácí mužstvo náskok 1:0.

V patnácté minutě se Müller zapletl do bitky, za což odešel i s kolegou „z ringu" na trestnou lavici. Jen třicet sekund do konce první třetiny stihl vyrovnat orlí kapitán Jiří Beroun a do kabin se odcházelo za stavu 1:1.

Zkraje druhého dějství se gólman hostů Sasu Hovi pořádně otáčel, když jej domácí prověřili dvěma střelami, které však s přehledem vychytal.

V šestadvacáté minutě vybruslil do pásma hostující Adam Havlík a zpětnou přihrávkou uvolnil spoluhráče Milana Procházku, který vystřelil mezi betony domácího gólmana. Ten nestihl zareagovat a Znojmo se dostalo do vedení 2:1. „Do první třetiny jsem nastoupili hodně vlažně, ale ve druhé jsme se vzchopili a dostali se do vedení, které se nám i přes časté vyloučení podařilo udržet až do konce zápasu," zhodnotil jeden z hráčů Orlů Ondřej Fiala.

Do třetí třetiny nastoupila Vídeň v tlaku a Orli se osvobozovali pouze pomocí zakázaných uvolnění. Naštěstí se podařilo znojemskému Petru Beránkovi prostřelit z mezikruží strážce vídeňské brány, čímž získal Orlům dvougólový náskok.

Netrvalo to však dlouho a snížil jej domácí Rafael Rotter, když v pádu přehodil Hoviho beton.

Vídeň tak vylepšila své skóre na 2:3. V sedmačtyřicáté minutě se dostali hostující Jiří Beroun s Davidem Bartošem do přečíslení dva na jednoho, což ale Bartoš nedokázal zpracovat rychlou přihrávkou. Následně díky orlí chybě hráli domácí hokejisté v přesilové hře.

Ve čtyřiapadesáté minutě vychytal Hovi pěknou příležitost domácího týmu. Čtyři minuty před koncem se ještě dvakrát podařilo vídeňským hráčům trefit tyč znojemské brány, Hovi ji však pečlivě ohlídal. Dvě minuty před koncem utkání fauloval znojemský Jan Šeda a Vídeň si vyžádala time-out.

Znojmo hrálo lépe

Poté odvolala svého gólmana z branky a zkoušela to v šesti proti čtyřem. „Na naše góly potřebujeme příliš mnoho šancí. Měli jsme dnes opravdu hodně přesilovek, ale s každým dalším vyloučením hrálo Znojmo lépe a lépe v oslabení," přiznal vídeňský trenér Tommy Samuelsson.

Několik vyložených šancí Vídni nevyšlo a Orli tak získali cenné dva body, které jim zajistily vzlet na čtvrtou příčku tabulky. „Byl to vlastně úplně jiný zápas než ve Znojmě, Vídeň se na nás pořádně připravila a chtěla nám porážku oplatit. Naštěstí jsme spokojenější my, dali jsme o branku víc. Patrik Novák si bohužel obnovil zranění kolene, tam to vypadá na konec sezony. Milana Procházku píchalo ve svalu, takže také odstoupil, asi se budeme muset porozhlédnout po nějakých nových posilách. Honza Lattner naskočí buď proti Villachu, nebo až na ten venkovní trip," odkryl plány týmu Režnar.

Dnes přivítají znojemští hráči na domácím ledě hosty z Villachu. Utkání začíná v půl sedmé večer. Následně je čeká výjezd za dvěma zápasy do Bolzana a Dornbirnu.

Vídeň - Znojmo 2:3 (1:0, 1:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 11. Fraser (Fortier, Gratton), 45. Rotter (Fortier, Fraser) 20. Beroun, 26. Procházka (Havlík, Fiala), 44. Beránek (Havlík, Fiala). Rozhodčí: Warschaw, Kellner Nagy, Soo. Vyloučení: 2:9, navíc Fortier (VIE) a Müller (ZNO) 5 minut. Diváci: 4 250.

UPC Vienna Capitals: Zaba Klimbacher, Fletcher, Veideman, Schlacher, Fraser, Schweda, Peter, Nador Olsson, Schiechl, Ferland Fortier, Gratton, Rotter Sylvester, Oullette, Seidl Puschnik, Fischer, Hartl.

ORLI ZNOJMO: Hovi Pavlikovský, Kolarz, Müller, Štach, Sova, Bořuta, Magovac Jarůšek, Blatný, Beránek Procházka, Fiala, Havlík Beroun, Šeda, Bartoš Podešva, Pucher, Novák.

ROMANA ČERNÁ