Orli na ledě v Pelhřimově, kde nyní hraje Jihlava v azylu, už ve třetí minutě vstoupili do klání dobře, když otevřeli skóre na 1:0 díky Tomáši Svobodovi. Pak však v čase od desáté do dvacáté minuty schytali tři góly z holí jihlavských hráčů Štefančíka, Tomana a Strejčka a do kabin odcházeli za stavu 1:3.

Tomáš Svoboda je kapitánem hokejistů Znojma.
Svoboda: Sestup Orlů? Bral bych ho osobně, nevím, jaká by byla má budoucnost

Po změně stran Jihomoravané inkasovali další gól v oslabení od domácího Richarda Cachnína. Ve třiatřicáté minutě pak snížil na 2:4 pro Znojmo Jan Bartko. Nicméně orlí letka v poslední dvacetiminutovce nestačila vyrovnat a tři body nechala na Vysočině.

Svěřenci trenéra Václava Baďoučka tak zůstávají v tabulce Chance ligy poslední. Další šanci na reperát mají už v pondělí, kdy doma přivítají od osmnácti hodin celek Třebíče.

Jiří Trvaj je největší brankářskou legendou hokejového Znojma.
Neklidné brankoviště Orlů. Hvězda zamířila na sever, olympionika vyhodili v září

Jihlava - Znojmo 4:2
Třetiny: 3:1, 1:1 0:0. Branky a nahrávky: 10. Štefančík (Dundáček, Koštoval), 15. Toman (Štefančík), 20. Strejček (Menšík, Cachnín), 31. Cachnín (Havránek, Strejček) – 3. Svoboda (Jenyš, Šťovíček), 33. Bartko (Hruška, Kratochvíl). Vyloučení: 3:9. Využití: 1:1. Rozhodčí: Vrba, Cabák – Blažek, Veselý. Diváci: 1347.
Jihlava: Maláč – Strejček, Bilčík, Kočí, Dundáček, Chvátal, Ozols, Koštoval – Cachnín, Menšík, Čachotský – Jelínek, Havránek, Harkabus – Jungwirth, Toman, Štefančík – Brož, Pořízek, Rauš. Trenér: Viktor Ujčík.
Znojmo: Strmeň – Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, Jenáček, Tejnor, Vala – Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš – Kratochvíl, Hruška, Kos – Sklenář, Lichanec, Adámek. Trenér: Václav Baďouček.