Fanoušci Znojma si tak opět budou zvykat na nová jména. Ale ne tak úplně. První dvě ohlášené akvizice pro příští ročník jsou znojemským fanouškům velmi dobře známa.

Zadní řady vyztuží ofenzivní obránce Antonín Bořuta, který ve městě u rakouských hranic odkroutil osm sezon, po pěti letech se vrací útočník Petr Beránek, jenž v uplynulé sezoně zazářil ve slovenské Žilině. „Oba chtějí za Znojmo hrát a Beránek se nám líbil hodně už loni, ale byl tu pouze na zkoušku a nakonec odešel. Od Tondy Bořuty čekáme pomoc do přesilovek. Jde o dobrého bruslaře. Oba nám zapadají do týmu, kde jsme zachovali zdravé jádro,“ pravil pro Deník Miroslav Fryčer, který zůstává v pozici hlavního trenér Znojma.

Přípravné duely
Memoriál Zbyňka Kusého (Pardubice)
14. srpna Vladivostok – Znojmo
15. srpna Eisbären Berlín – Znojmo
16. srpna: zápas o umístění

Další utkání: (doma)
22. srpna Znojmo – Vítkovice
29. srpna Znojmo – Budapešť
6. září Znojmo – Drážďany

Punc oficiálnosti dostala také jeho role sportovního manažera. „Nejde o nic nového, dělal jsem to už od prosince, když skončil Rostislav Dočekal. Při rozhodnutí o pokračovaní byl klíčový můj zdravotní stav, a zdraví mi dovoluje zůstat u hokeje. Ve Znojmě se mi líbí hlavně díky dobrým vztahům s vedením klubu i kabinou. Chceme udělat další krok a dostat se v play-off zas dál,“ podotkl temperamentní kouč s tím, že klub hodlá přivést nové cizince.

Dvě ceněné zahraniční opory z uplynulé sezony se Znojmu povedlo udržet. Brankářskou jedničkou zůstane Fin Teemu Lassila a pokračuje i kanonýr Anthony Luciani. Naopak sbohem Orlům dalo pět cizinců a také nejproduktivnější hráč Marek Kalus, nejemotivnější byl odchod dlouholeté opory klubu Jana Lattnera. Univerzál Znojmo opustil po šesti stech duelech v dresu Orlů, když se vydal za novým impulzem do konkurenčního Innsbrucku. „Českým hráčům jsme nemínili bránit v rozvoji a cizince jsme chtěli, ale nemohli si je dovolit udržet,“ poznamenal Fryčer.

Orli už se věnují suché přípravě na nový ročník, na který se naladí šesti přípravnými duely. V Pardubicích se poměří s kluby z předních evropských soutěží, Vladivostokem z KHL a Eisbärenem Berlín z elitní německé soutěže. Poté se třikrát představí doma: postupně vyzvou extraligové Vítkovice, maďarského účastníka slovenské nejvyšší soutěže Budapešť a generálku na nový ročník si střihnou proti Drážďanům ze druhé nejvyšší německé soutěže. „Jde o kvalitní soupeře a bude to asi hodně o bruslení, předpovídal znojemský lodivod.