Po posledním zápase s Lublaní, kterou porazili 5:0, si užili pár dní volna. Tento týden již mužstvo aktivně trénovalo.

Základní část EBEL ligy se chýlí do své poloviny. Devatenáct utkání mají Znojemští za sebou a pětadvacet je ještě čeká. Nyní jsou na dělené šesté příčce s Villachem a pokulhávají za Bolzanem, které je první o sedm bodů. Villach má ale odehrané dva zápasy navíc, takže ho znojemský tým může lehce předhonit. K středečnímu dni je tak bilance Orlů deset výher a devět proher.

Nejproduktivnější hráč týmu je v současnosti Adam Havlík s jednadvaceti body. Titulu nejlepšího střelce si užívá Jan Lattner a z beků vede nováček Michael Kolarz. Sasu Hovi, který hlídá znojemskou bránu, má úspěšnost přes devadesát procent.

Trenér Orlů Jiří Režnar tak volí nejen správný výběr hráčů do svého týmu, ale také propracovanou taktiku. Složil velice úspěšné pětky, které zvládnou vše, co je na ledě třeba. To dává Jihomoravanům jistý náskok před soupeři.

Ve středu se Znojemští střetnou s Klagenfurtem potřetí. Poprvé, kdy odjeli k soupeři, prohráli 2:4. Ve druhém zápase, tentokrát už na znojemském ledě, opět podlehli, a to 1:3. Pro fanoušky je napínavé, jaký výsledek přivezou jejich hráči tentokrát. „Když tu byl Klagenfurt naposledy, byl ve své hře velice dobrý. Já osobně ho považuji za těžkého protivníka," přiznal znojemský útočník Zdeněk Blatný.

Dalším soupeřem v řadě bude Vídeň, která na znojemský stadion zavítá tento pátek. Se Znojmem zatím hrála jen jednou a o výsledku musely rozhodnout až nájezdy.

Blatný, který za Vídeň v minulosti hrál, se utkání opět nemůže dočkat. „Přijede se za mnou na zápas podívat dcerka, moc se těším a chci je porazit," odkryl své plány.

Utkání v Klagenfurtu začíná ve středu v 19.15 hodin.

ROMANA ČERNÁ