Svěřenci trenéra Miroslava Fryčera sice šli do vedení jako první, ale Rakušané dokázali během zbytku úvodní dvacetiminutovky odskočit na jednogólový náskok a tempo drželi i přes druhou třetinu. Vyrovnat na 3:3 se podařilo Radimu Matušovi až ve 44. minutě. O osudu Orlů rozhodl gól z hole Manuela Ganahla sedmatřicet sekund před koncem duelu. Zklamání z výsledku sršelo i z očí orlího forvarda Vladimíra Oščádala. „Zápas jsme prohráli vlastními chybami. Bylo tam hodně osobních soubojů. Měli jsme udělat alespoň jeden bod, bez něhož jsme odjeli domů,“ řekl Oščádal pro klubový Facebook.

Znojemští sehrají další klání už ve sváteční pondělí, kdy na domácím ledě uvítají Innsbruck.

Klagenfurt – Znojmo 4:3

Třetiny: 2:1, 1:1, 1:1. Branky: 7. Haudum (Comrie, Koch), 20. Koch (Kozek, Neal), 35. Bischofberger, 60. Ganahl (Bischofsberger, Hundertpfund) – 5. Luciani (Svoboda, Bořuta), 29. Oščádal (Stehlík), 44. Matuš (Sedlák, Češík). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Gruber, Sternat – Bärnthaler, Nothegger. Střely na branku: 30:16. Diváci: 3411.