Na hokejovou scénu se skrze společnost SMS Group a nového většinového vlastníka klubu vrátil Pavel Čech. Muž, který se v minulosti angažoval v hokejové Olomouci, Ostravě nebo Havířově. Zároveň jej provází kontroverzní pověst. Všechny zmíněné kluby totiž měly výrazné ekonomické problémy a zkrachovaly. „Samozřejmě chceme vědět, kdo klub vlastní," shodují se fanoušci, které Deník Rovnost včera oslovil.

V SMS Group je jednatelem právě Pavel Čech. Společnost vlastní jeho synové Michal a Jakub, který v první lize chytá za Hradec Králové. Jejich otec je s Orly v kontaktu už dva roky. „S klubem spolupracuji dlouhodobě marketingově. Můj zájem je mu jednoznačně pomoct, protože hraje zajímavou soutěž. Mezinárodní ligy mají budoucnost," sdělil nový jednatel Orlů Pavel Čech.

V nové funkci pracuje od začátku června. SMS Group 3. srpna získala od společnosti Orli Znojmo, která klub vlastní, šedesátiprocentní podíl. Zbývající čtyři společníci mají každý deset procent. „Nebudeme k tomu víc říkat," odmítl Ohera.

Čech má přitom za sebou řadu afér. V roce 2004 stále před soudem kvůli dluhům v souvislosti s olomouckým hokejem, později jej však obvinění zprostili.

V roce 2000 dostal od Českého svazu ledního hokeje osmnáctiměsíční zákaz činnosti. V době, kdy pracoval jako manažer v Havířově, totiž zfalšoval podpis ředitele extraligy Stanislava Šulce. „Kluby, ve kterých pracoval, vždycky padly. Pan Čech si ale pokaždé dával pozor, co podepisuje, aby nikde nefiguroval. Je hodně chytrý a umí jen využít lidskou hloupost," říká zdroj blízký klubu v Ostravě-Porubě, ve kterém se Čech také angažoval.

Jako hráč se s Čechem v roli manažera setkal v Olomouci i bývalý hokejista a současný trenér znojemské juniorky Radek Haman. „Pamatuju si ho jen jako šéfa klubu. Dodnes si vykáme. Je to pro mě novinka, že je spolumajitelem Orlů," sdělil Haman.

Znojemský klub hrál až do roku 2009 extraligu, tehdejší majitel však prodal licenci na soutěž do Brna. Vlastnil však také licenci na první ligu, kterou přenechal nově vzniklé společnosti Orli Znojmo. Tvořilo ji sdružení podnikatelů, kteří chtěli zachránit profesionální hokej ve městě. Z původních jedenácti společníků zůstali jen čtyři. Figuruje mezi nimi také majitel stavební firmy VHS plus Stanislav Hahn, který v současnosti čelí obžalobě v korupční kauze znojemského tajemníka Krejčíře.