Nechvátal se s Lukášem zná z tréninkového kempu. „Je to v pohodě kluk. Trénovali jsme spolu v létě," připomíná třiadvacetiletý brankář.

Litvínovský odchovanec uvítal parťáka před náročným závěrem nadstavbové části mezinárodní soutěže EBEL a následným play off. „Honza taky potřebuje vidět, jak vypadají zápasy v soutěži a potřebuje si to osahat. Situaci rozumím, zvlášť před play off. Chytat zkrátka bude ten, koho puky víc trefují a s kým mužstvo vyhrává. To je jasné," uvědomuje si Nechvátal.

Chvála od kolegů

V sezoně si zatím drží úspěšnost zákroků nad 91 procent a své spoluhráče v úterý při domácí výhře 4:3 nad Lincem opět podržel. Chválil ho spoluhráč Jan Lattner. „Vzpomínám si však na takové dvě neslané nemastné branky. Jsem spokojený spíš s týmovým výkonem," hlásí skromně.

V utkání čelil třiceti střelám a zapotil se především při přesilovkách Rakušanů. Soupeř využil dvě početní převahy a díky nim zdramatizoval utkání. „V Linci přesilovky hraje lajna složená z Kanaďanů. Andy Kozak vede už druhý rok bodování EBEL. Obránce Sebastian Piché je prakticky čtvrtý útočník na ledě. Navíc bývá Linc silný v předbrankovém prostoru," povídá Nechvátal.

Se spoluhráči se po výhře přiblížili vysněné Lize mistrů. Na druhé příčce si drží tříbodový náskok na třetí Dorbirn. Pokud skončí do druhého místa po nadstavbové části, prestižní soutěž je v příštím roce nemine. „Všichni chceme Ligu mistrů strašně hrát," burcuje Nechvátal.

Orli chtějí poslední dva duely nadstavby zvládnout i pro fanoušky. „Pokud si Ligu mistrů zajistíme, lidi uvidí konfrontaci s dalšími mužstvy z Německa, Švédska nebo Švýcarska. Chodil by plný dům," říká Nechvátal.