To nejpodstatnější bylo k vidění v první části. Skóre zápasu otevřel v šesté minutě Jiří Ondráček. Hostům se povedlo o pět minut později srovnat, když brankář Třebíče Pavel Jekel vyrazil puk před sebe na Lukáše Adámka, který se z dorážky prosadil.

Jenže Třebíč si zanedlouho vzala vedení zpět. V přesilové hře se z dorážky prosadil Ladislav Bittner.

Den po Štědrém dnu se ve Znojmě konal již 43. ročník tradičního vánočního běhu. Letos na jeho více než desetikilometrovou trať vyrazilo více než dvě stovky sportovců.
OBRAZEM: Vítězství ve Vánočním běhu Elektrokov Znojmo obhájil Kříž

Orli se pokoušeli o vyrovnání, ale stoprocentní šanci Petra Beránka zlikvidoval Jekel efektním zákrokem lapačkou a třebíčský brankář se vyznamenal třeba i proti šanci Jana Sedláčka.

Ve třetí části se v oslabení utrhl kapitán Orlů Tomáš Svoboda, ale ani on na Jekela nevyzrál.

Znojemští hokejoví Orli (v bílém) přivítali na domácím ledě v povánočním čase celek Frýdku-Místku v rámci 32. kola Chance ligy.
Vánoční pauza Orlům prospěla. Zdolali Frýdek-Místek

Domácí si výhru pojistili v závěru. Nejprve při rychlém protiútoku vstřelil svůj druhý gól v zápase Bittner a výhru Třebíče pečetil trefou do prázdné brány v předposlední minutě David Michálek.

Horácké Slavii tak patří po druhé výhře v řadě čtvrtá pozice tabulky, Orli jsou naopak dál přikovaní na poslední čtrnácté pozici.

Další duel odehrají oba celky ve středu. Třebíč pojede do Zlína a Znojmo přivítá Prostějov.