Na každou novou zprávu napjatě čekají fanoušci znojemského extraligového hokeje. Zatím není jasné, zda tam bude nejvyšší soutěž pokračovat.
U Orlů skončil trenér Václav Sýkora, nového tým zatím nemá. Proto není bez zajímavosti zpráva, že v Plzni nebude pokračovat bývalý znojemský kouč Miloslav Hořava.

Majitel klubu Jaroslav Vlasák však vyloučil možnost, že by se trenér, který dovedl tým ke třetímu místu v extralize, do Znojma vrátil. „O jeho angažmá nejednáme,“ uvedl stručně.

Stále navíc není jasné, jestli bude znojemský hokej příští rok pokračovat na extraligové úrovni. Spekulovalo se o tom, že by příchod Hořavy odprodej nejvyšší soutěže odložil.

Zatím však nic nenasvědčuje tomu, že by Hořava přeci jen do Znojma zamířit mohl. „Nikdo se mnou nejedná, takže to neřeším. Nepřemýšlím o tom, jestli bych chtěl jít do Znojma,“ prohlásil Hořava.

Bývalý reprezentant přišel do Plzně až ve druhé polovině sezony. Jeho tým pak podobně jako Znojmo vypadl v předkole. Nestačil na Kladno. Po konci sezony si trenér i vedení západočeského klubu vzalo čas na rozhodnutí o prodloužení smlouvy. Nakonec se na něm včera definitivně nedohodli. „Co dál, zatím neřeším,“ dodal Hořava.

Ve Znojmě skončil po loňské sezoně, kdy klub došel do čtvrtfinále. Na vlastní žádost. „Kvůli rodině. Na dojíždění to byla hrozně velká vzdálenost a to se pořád nezměnilo,“ vysvětlil Hořava.

Přesto by případný zájem Znojma zvažoval. Na své působení vzpomíná v dobrém. „Možné je všechno. Znojmo je určitě klub, který by mě lákal. Vždycky by ale samozřejmě záviselo na nabídce.

Znojemští hokejisté zatím mají dovolenou. Stejně jako fanoušci čekají na verdikt o osudu klubu. „Rozhodnutí padne přibližně koncem března, stále o všem jednáme,“ tvrdil Vlasák.

Ve Znojmě se extraliga hrála devátým rokem. V poslední sezoně provázel Znojmo malý zájem diváků – nejmenší v celé lize.