Titul je o krok blíž. Znojemští Orli doletěli do finále EBEL

Znojmo, Linec – Hokejisté Znojma se poprvé v historii probojovali do finále mezinárodní EBEL. Na ledě rakouského Lince vyhráli jasně 5:2 a tím rozhodli i celou semifinálovou sérii. O titul se Orli utkají se Salcburkem.

24.3.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Smejkal

Oba celky vstupovaly do šestého utkání s jedinou změnou oproti duelu ve Znojmě. Domácím se po zranění do sestavy vrátil obránce Travis Roche, Znojemští se zase mohli spolehnout na ofenzivního beka Lubomíra Štacha.

Znojmo vlétlo do utkání aktivněji. Největší možnost měl v úvodu duelu po souhře s Coltonem Yellow Hornem Corey Trivino. Skvělý vstup do utkání přetavili Znojemští i v úvodní branku, když se po přihrávce Petera Puchera trefil přesně nad rameno brankáře Lince Roman Tomas – 0:1.

Hned po vhazování měl vyrovnání na hokejce Jasom Ulmer, ale zcela sám před znojemským Lukášem minul. V šesté minutě hrálo Znojmo poprvé v početní převaze, a i když se Orlům v přesilovkách příliš nedaří, tentokrát prostřelil z mezikruží brankáře Michaela Ouzase hostující Martin Podešva – 0:2.

Linečtí byli vývojem pořádně zaskočení. Nedařilo se jim zakládat žádné útočné manévry, většina akcí končila už ve středním pásmu na holích Orlů. Když se Černá křídla konečně dostala do tlaku v pásmu, bylo z toho snížení. Po několika dorážkách u tyčky Lukáše se podařilo kotouč dotlačit za brankovou čáru Andrew Kozekovi – 1:2.

Domácí ožili. A při rychlém přečíslení čtyř na jednoho nebyli daleko od vyrovnání, Znojmo ale podržel gólman Lukáš. Linec pokračoval v obléhání znojemské branky i v přesilovce, ale zužitkovat ji nedokázal.

Na začátku druhé třetiny hráli Orli přesilovou hru, ta ale na rozdíl od první gólem neskončila. Poté to zkoušel napadající Tomas, jenž si vyjel zpoza branky a snažil se zakončit u bližší tyče. Bez úspěchu.

Po několikaminutové hře bez větších šancí dostalo Znojmo další možnost v početní převaze a tentokrát ji znovu využilo. Svojí druhou branku zaznamenal Tomas – 1:3.

Na něj navázali dalšími nebezpečnými pokusy André Lakos a Yellow Horn. Na druhé straně vytvořil Linec před Lukášem skrumáž, kterou ukončila až robustní postava Lakose.

V šestatřicáté minutě unikla dvojice Jan Lattner a Yellow Horn do přečíslení, americký útočník mířil jen těsně mimo tři tyče. Poté dvakrát zaspala obrana Lince a mezi kruhy byli kousek od dalších branek Tomas a Ondrej Šedivý.

Linečtí ve třetí třetině vrhli všechny své síly do útoku a obránci se snažili výrazně podporovat útočné akce. Ve čtyřiačtyřicáté minutě zlikvidoval gólman Lukáš obrovskou šanci Černých křídel na zkorigování.

Za čtyři minuty mělo Znojmo další výhodu přesilové hry a veterán Peter Pucher zasadil domácím definitivní ránu, když udělal obrovskou chybu brankář Ouzas – 1:4.

Domácí ještě minimální naději vykřesali ve třiapadesáté minutě. Podruhé v zápase dostal kotouč do sítě Kozek – 2:4.

Nicméně už bylo rozhodnuto. Definitivní tečku dal do prázdné branky Ondrej Šedivý, Orli tak poprvé postoupili do finále EBEL. V něm je čeká Salcburk, série začíná v pátek 1. dubna v Rakousku.

Linec - Znojmo 2:5

Třetiny: 1:2, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 12. Kozek (Dorion), 53. Kozek (Piché, Roche) – 5. Tomas (Rehuš, Pucher), 8. Podešva (Trivino, Yellow Horn), 30. Tomas (Pucher, Bořuta), 49. Pucher, 59. Šedivý (Yellow Horn, Trivino). Rozhodčí: K. Nikolic, Smetana – Soos, Nagy. Vyloučení: 5:1, navíc Hisey (LIN) 10 minut OT. Využití: 1:2. Diváci: 4865.
Sestavy:
Linec: Ouzas – Piché, Dorion, Lukas, Palin, Altmann, Roche, Kirchschläger, Fechtig – Kozek, McLean, DaSilva – Latendresse, Hisey, Ulmer – Göhringer, Oberkofler, Hofer – Spannring, Moderer, Franz.
Orli Znojmo: Lukáš – Biro, Bořuta, Šulák, Lakos, Stehlík, Lattner, Štach – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Novák – Csamango.

24.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
Florbalisté Znojma porazili v jihomoravském derby před kamerami České televize Bulldogs Brno 3:2.
25

OBRAZEM: Florbalové Znojmo v derby přetlačilo brněnské Buldoky

Nabízela sex u silnice, dostala pokutu dva tisíce

Provokoval strážníky. Močil u památníku v centru Znojma

Znojmo – Provokatéra, který močil u památníku na Mariánském náměstí ve Znojmě, zaznamenala v neděli ve dvě hodiny po půlnoci kamera znojemských strážníků. „Čtyřiačtyřicetiletý muž křičel na své společníky, aby šli taky. Strážníkům pak na doporučení kamarádů odmítl prokázat svou totožnost. Muž byl přesvědčený, že se ničím neprovinil a případ bude mít dohru u přestupkové komise,“ informoval preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Tabla prvňáčků: představíme ZŠ v Tasovicích a znojemskou v Jubilejním parku

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Padly facky kvůli hlasité hudbě, dívka skončila v nemocnici

Znojmo – Konflikt kvůli údajně hlasité hudbě, linoucí se z mobilního telefonu, se odehrál v sobotu večer u východu ze znojemského vlakového nádraží. „V hádce uštědřila devětačtyřicetiletá žena facku patnáctileté dívce. Facku dal přítel ženy také mladíkovi, který se snažil kamarádku chránit,“ sdělil preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Lattner odehrál v dresu Orlů čtyřsté utkání: Klukům nachystám svačinku, slibuje

Znojmo – Prokličkoval mezi soupeři a před brankou nezaváhal. Obránce Jan Lattner se v domácích utkáních proti Fehérváru a Bolzanu trefil po individuálních akcích, když projel celé hřiště, přesto prohrám 2:3 a 3:4 v prodloužení nezabránil. Znojmo tak kleslo v mezinárodní soutěži EBEL na čtvrtou pozici. „Mnohem radši bych branky vyměnil za vítězství v obou zápasech,“ říká sedmadvacetiletý znojemský odchovanec.