Hokejoví Orli Znojmo v EBEL vyhráli šest zápasů v řadě a vyhoupli se na páté místo soutěže se ztrátou bodu na třetí Vídeň.

Aspoň šest duelů v řadě vyhráli Orli poprvé po pěti letech. „Kluci si začali věřit, v ničem jiném úspěch nevězí. Teď potřebujeme z naší formy vytřískat co nejvíc, vymačkat to jak citron,“ velel lodivod znojemských hokejistů Miroslav Fryčer.

Orly táhne především elitní komando s centrem Robem Flickem a křídly Tomášem Svobodou a Anthonym Lucianim, který vévodí produktivitě celé soutěže za pětatřicet bodů v pětadvaceti zápasech.

K bodové explozi mu výrazně pomáhá náhrada za zraněného kapitána Matuše – krajan Flick. Kanadský forvard nakupil patnáct bodů v deseti zápasech. „Je velký a silný, hlavně před brankou. Navíc je tak trochu hajzlík na ledě, což nám taky vyhovuje. S první lajnou jsme nadmíru spokojeni. Vše si sedlo a patří k nejnebezpečnějším v soutěži,“ poznamenal Fryčer. „Body se od nás očekávají. Zatím se nám daří a ve formaci si vyhovíme. Snad to tak půjde dál,“ doplnil český člen superproduktivního útoku Svoboda.

Vítězné znojemské tsunami odnesl třeba lídr tabulky Salcburk, na jehož ledě Orli vyhráli 4:1. Namlsaní Jihomoravané zdolali dvakrát přímého konkurenta o elitní pětku Villach a naposledy zvládli také dva náročné duely za dva dny.

V neděli loupili v Dornbirnu při výhře 4:2 a v zápase hraném necelých čtyřiadvacet hodin potom vyhráli ve stejném poměru i v téměř dvě sta kilometrů vzdáleném Innsbrucku. „Máme zraněné hráče a vypadl nám celý útok. Bylo důležité se k náročnému programu správně postavit a kluci to předvedli. Mám z nich velkou radost,“ poznamenal Fryčer.

Cestování Rakouskem ovšem není pro jeho svěřence výrazná komplikace. „I v české extralize jsme několikrát za sezonu vyjeli na druhý konec republiky a ta cesta nebyla o moc kratší než třeba do Dornbirnu. Navíc v Česku už jsem znal skoro každý kilometr dálnice, tady jde pro mě o nové destinace a neokoukané cesty, takže je to zajímavé,“ podotkl Svoboda.

Další výjezd čeká Orly o víkendu. V neděli sehrají od čtyř odpoledne duel v téměř tři sta kilometrů vzdáleném Grazu.

Doma se představí dvakrát v předvánočním týdnu. „Soustředíme se vždy jen na další zápas a připravujeme se na daného soupeře,“ ozřejmil pro klubový web Flick.

Fazóna Znojma

24. listopadu

Znojmo – Fehérvár 4:3

29. listopadu

Villach – Znojmo 3:5

3. prosince

Salcburk – Znojmo 1:4

6. prosince

Znojmo – Villach 3:0

8. prosince

Dornbirn – Znojmo 2:4

9. prosince

Innsbruck – Znojmo 2:4

Program do Vánoc:

Neděle 15. prosince od 16.00

Graz – Znojmo

Pátek 20. prosince od 19.15

Znojmo – Klagenfurt

Sobota 21. prosince od 17.30

Znojmo – Dornbirn