„Každý zápas je prostě jiný. Tentokrát jsme nezopakovali výkon z těch předchozích. Chyběla nám agresivita, nevyužili jsme přesilovky,“ povzdechl si asistent trenéra Orlů Pavel Hynek.

Severočeský klub se od posledního vzájemného střetnutí, kdy byly oba týmy bodově na dosah, hodně propadl. Před středečním utkáním se Znojmem u něj navíc skončil trenér Evan. „Nemyslím, že by kvůli tomu byli hráči nějak zvlášť nabuzení. Zápas měl z obou stran nízkou úroveň. Nechci snižovat kvalitu Ústí, ale takového soupeře bychom měli porážet. Byl to prostě zápas blbec,“ prohlásil Hynek.

Konec vítězné série byl pro Orly smolný. Na ledě extraligového nováčka vedli, a o tom, že pojedou domů bez bodů, rozhodl až osmdesát vteřin před koncem Čaloun.

„Vedli jsme 2:1, ale pak jsme šli dvakrát do oslabení ve třech a Ústí vyrovnalo. Po naší chybě se pak dostalo do vedení,“ popsal Hynek, co bylo špatně. Ztrátu vítězné šňůry ale tragicky nebere. „Prohráli jsme po pěti zápasech, tak snad na to měli hráči nárok. Teď musíme doma proti Liberci ukázat, že šlo jen o jeden výpadek,“ uvedl Hynek.

Znojmu patří v nejvyšší soutěži desátá příčka, díky vydařené sérii se ale dostalo na dosah šestce, která postupuje přímo do play–off. „Samozřejmě koukáme směrem nahoru, ale bodů je ve hře ještě hodně,“ upozornil znojemský kouč.
„Když se hrají tři zápasy týdně, body rychle přibývají. Už jsme mohli být o tři za Spartou, ale nevyšlo to, navíc pro nás moc nehrály výsledky soupeřů,“ pokračoval Hynek.

Extraligová tabulka se před Vánocemi hodně vyrovnala. „Je to tak, že každý může porazit každého. Podle mě to na konci bude narvané na bodu a o postupu do desítky bude rozhodovat skóre a vzájemné zápasy,“ myslí si Hynek.
Dnes čeká jeho svěřence ve Znojmě další silný protivník, třetí Liberec.