V sobotu přitom stejným poměrem doma porazili Dornbirn. „Vídeň nás vyškolila v produktivitě. Měla dvě gólovky a ty proměnila. V posledních čtyřech zápasech obdržela vždy jen jeden gól a v úterý opět," hlesl nespokojený domácí stratég Jiří Režnar.

Znojmo se tak může alespoň těšit z překonání devět let starého diváckého rekordu stadionu. Na něj si proti Vídni našlo cestu 4353 diváků, kteří vytvořili báječnou atmosféru. K ní přispěla i početná skupina hostujících příznivců. Ke skvělému večeru však chyběl důležitý fakt – zisk bodů. „Byl to podle mě vyrovnaný zápas, ale bohužel jsme nedokázali využít šance. Jednu takovou jsem měl na hokejce i já, a to nám prohrálo zápas, protože jinak si myslím, že tomu zápasu nechybělo nic," uvedl sebekriticky obránce Orlů Lubomír Štach, který se vrátil do sestavy Znojma a oslavil tím čtyřstý duel v jeho dresu.

Někteří diváci se ještě možná nestačili usadit na svá místa a aréna mohla jásat. První střídání druhého útoku přineslo úvodní branku zápasu. David Bartoš vystřelil na Nathana Lawsona, ke kotouči se dostal Colton Yellow Horn a obkroužil branku rychleji, než stačil brankář přitisknout beton k tyčce. Po devětačtyřiceti sekundách tak Znojemští vedli. Hosty rychlá branka zaskočila a v první třetině hrál prim domácí celek, který měl ještě několik šancí.

Ve druhém dějství Vídeň srovnala a rozhodnutí přinesla závěrečná část duelu. Hned zkraje třetiny soupeř potrestal pokračující vyloučení a vedení do konce duelu už nepustil. „Nejprve jsme udělali chybu čtyřminutovým oslabením, pak nám soupeř unikl při přesilovce a power play už je o náhodě. Je to škoda, protože šance jsme měli. V přesilovkách jsme zkoušeli speciální složení a neuspěli jsme, takže ani s nimi nemůžeme být spokojeni," krčil rameny Režnar.

Následně hokejisté z hlavního rakouského města zvýšili na 3:1 a výhru pečetili do odkryté klece při domácí power play. „Vídeň nám dvakrát unikla v přesilovce a dala z toho gól. To nám taky moc nepomohlo. Já sám jsem měl po zranění jen jeden trénink a dvě rozbruslení, takže jsem se ke konci už cítil docela unavený. Snad to bude už jen lepší a lepší," věřil navrátilec Štach.

Znojmo se v pátek utká venku se Salcburkem, pak sehraje dva domácí duely a k poslednímu zápasu základní části cestuje na led rakouského Villachu.

Orli Znojmo – Vídeň 1:4

Třetiny: 1:0, 0:1, 0:3. Branky a nahrávky: 1. Yellow Horn (Bartoš) – 24. Schiechl (Dzieduszycki), 42. Milam (Iberer), 54. Nödl, 59. Ferland (Nödl). Rozhodčí: Warshaw, Kincses – Pardatscher, Nagy. Diváci: 4 353.

Orli Znojmo: Nechvátal – Roupec, Lattner, Šulák, Stehlík, Štach, Bořuta – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Číp – Špaček, Fiala, Novák.

UPC Vienna Capitals: Lawson – Iberer, Milam, Fraser, Lakos, Cuma, Peter – Nödl, Dzieduszycki, Ferland – Gamache, Sharp, Rotter – Fischer, Bois, Hartl – Grosslercher, Schiechl, Nissner – Maxa.