Znojemští Orli absolvovali koncem loňského roku během jednoho týdne čtyři utkání. K prvnímu novoročnímu duelu ICEHL měli nastoupit doma proti Feherváru druhý lednový den. Maďaři však nedorazili.

Spolek Matky v běhu ve spolupráci s práčskými fotbalisty uspořádal druhou lednovou sobotu Běh pro Lucinku. Jeho cílem bylo podpořit handicapovanou dívku.
Sportovce bavil Běh pro Lucinku. Na podporu dívky vybrali více než sto tisíc

Stejně tak nejeli svěřenci lodivoda Glena Hanlona do Villachu a v neděli nevyrazí ani do italského Pustertalu. Důvodem je komplikující se zdravotní situace za hranicemi i doma. "Netýká se to jenom nás, ale i jiných týmů," objasnil asistent trenéra Jiří Beroun.

Do konce základní části ICEHL zbývá Orlům dohrát deset zápasů v regulérních termínech. "Plus zatím ty tři odložené," dodal Beroun. Podle něj bude závěrečná fáze fičák. "Nějak nepřemýšlíme nad tím, jestli nám zruší zápas. Jedeme v nastaveném režimu," přidal asistent.

Florbalisté TJ Znojmo Laufen (v černém) porazili ve 21. kole první ligy celek Jaroměře 11:4.
Znojemští florbalisté porazili doma Jaroměř a vedou první ligu

Jako nepříjemnost bere informace na poslední chvíli útočník Sebastian Gorčík. "Informace o Maďarech přišla až v den zápasu, kdy už se těšíte na utkání a všechno k němu směřujete. Dá se říci, že to bylo zklamání. Taková je ale doba, my s tím bohužel nic neuděláme," krčil rameny šestadvacetiletý forvard.

Zkušená posila

Během finální části ročníku 2021/2022 pomůže Orlům nová posila. Do Nevoga arény míří bývalý reprezentant a mistr extraligy Josef Hrabal. Znojmáci hledali beka měsíc a půl. "Je to zkušený borec, který hrál na té nejvyšší úrovni, absolvoval i krátké angažmá v této lize. Neměli jsme mezi obránci vyloženě staršího zkušeného týpka, proto jsem rád, že Josef přichází. Počítáme s ním do přesilovky vedle Culkina, Sedláka a Bartka, zároveň jej využijeme i na oslabení," vypočetl Hanlon.

Hrabal získal titul mistra extraligy s Třincem. Brusle nazuje už v pátečním domácím utkání proti Linci, které startuje o půl sedmé večer.

Fotbalisté Znojma (modří) půjdou do jarní části MSFL ze čtrnácté příčky.
Podzim byl pro 1. SC prvním poločasem. Pravý boj začne nyní

Další znojemský hokejista, Vojtěch Němec, v něm však už nenastoupí. Šestatřicetiletého Němce trápili v minulé sezoně zdravotní potíže a vůbec nehrál. Během aktuálního ročníku nastoupil k sedmadvaceti mačům a vsítil šest branek, na dvanáct pak asistoval. Před pár dny pak ukončil profesionální kariéru. "Vojtovi přejeme do budoucna jen to dobré a děkujeme za služby, které u nás odvedl," uzavřel prezident klubu Pavel Ohera.