Hořkosladký tyrolský víkend. Do sedmého kola mezinárodní EBEL vstoupili hokejisté Znojma bez zkušeného obránce Pavla Skrbka. Po opatrném začátku se na konci sedmé minuty domácí Žraloci ujali vedení. Po rychlém přečíslení se na levé straně dostal k odraženému puku Mitch Wahl a z první po ledě se trefil přesně mimo dosah Marka Schwarze.

Ve druhé třetině se Innsbrucku dařilo a za záda Schwarze jim spadlo prakticky vše, na co sáhli. Na᠆opak Znojmo mělo v první polovině druhé části více ze hry, ale gólman Patrik Nechvátal své bývalé spoluhráče vychytal. Půl minuty před polovinou utkání se aréna radovala podruhé. Znojemská obrana udělala chybu při rozehrávce. Následně zpoza branky přišla přihrávka na volného Kevina Wehrse, jenž se osamocený mezi kruhy nezmýlil.

Za čtyři minuty bylo ještě hůře. Po přísném vyloučení Jakuba Stehlíka se podruhé prosadil Wahl. Na začátku pětatřicáté minuty to už bylo 4:0. Tyler Spurgeon se zmocnil puku na levém křídle a naznačil střelu, čímž zmátl Schwarze, a posléze kanadský útočník rychle objel branku a zasunul kotouč k pravé tyči.

Třetí třetina odstartovala pásmem vyloučení, z čehož vyplynula krátká početní převaha Znojma pět na tři a snížení z hokejky Colton Yellow Horna. Znojemští oproti druhé části zlepšili pohyb a byli rozhodně aktivnějším týmem. Skvělý Nechvátal je ale stále brzdil v rozletu. Na druhé straně tak ještě třikrát udeřili Žraloci, když se trefil John Lammers, Hunter Bishop a hattrick dovršil Wahl. Orlům duel zhořkl poměrem 7:1.

„Odehráli jsme skvělý zápas, kluci hráli fantasticky jak v ofenzívě, tak v defenzívě. Samozřejmě první duel proti Orlům byl specifický, hodně hráčů tam znám. Strašně mě ale mrzí, že to takhle dopadlo právě se Znojmem, kde jsem strávil tři roky,“ poznamenal gólman Innsbrucku Nechvátal.

O necelých třiadvacet hodin později Znojemští nastoupili na ledě italského Bolzana. Zde udělal trenér Znojma Roman Šimíček několik změn v útocích Orlů. Do branky se opět postavil Schwarz a patřil společně s Erikem Němcem a Štěpánem Csamangem k hlavním tahounům Znojma.

Italský soupeř se dostal hned dvakrát do vedení, na to ale Znojmo vždy odpovědělo a před startem poslední dvacetiminutovky tak bylo skóre 2:2.

Závěr zápasu nakonec ale vyšel českému celku, který na slovenského brankáře Marcela Melicherčika našel ještě dvakrát recept a zvítězil tak 2:4. „Zápas s Innsbruckem nám úplně nevyšel, i když jsme chvílemi měli opticky více ze hry. Proti Bolzanu se ale ukázalo, jak je tým silný, a prospěly i změny v sestavě,“ uvedl hlavní trenér Znojma Šimíček. V pátek hostí Orli Vídeň.

Innsbruck – Znojmo 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Branky: 7. Wahl , 30. Wehrs, 34. Wahl, 35. Spurgeon, 56. Lammers, 57. Bishop, 58. Wahl – 46. Yellow Horn

Bolzano – Znojmo 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 6. Halmo, 35. Petan – 25. Němec, 37. Csamangó, 48. Lattner, 59. Csamangó
Znojmo: Schwarz – Stehlík, Pohl, Biro, Zajíc, Lattner, Bořuta, Šnajnar – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Csamangó, Guman, Novák – Špaček