Jeho týmu se v posledních zápasech nedařilo, ale drama z toho jednadvacetiletý forvard nedělá.

Jak vnímáte sérii čtyř porážek v řadě?
Samozřejmě to není nic příjemného. Každý sportovec chce vyhrávat a nejinak tomu je i u nás. Zatím z toho ale drama neděláme. Musíme pořád makat na sto procent a výsledky se dostaví.

Poslední utkání jste hráli na půdě prvního Klagenfurtu a prohráli 1:5. Byl lídr soutěže k neporažení?
To určitě ne. Začátek se nám povedl, jenže jsme nedali branku. Klagenfurt se pak dostal do dvou šancí a vedl 2:0. V tu chvíli se nám celá hra rozsypala a těžko se nám zvedalo. Snažili jsme se, ale nebylo to nic plané.

Hrajete ve formaci s Martinem Podešvou a Petrem Kankem. Jak vám to sedí?
Myslím, že nám to klapalo. Teď už je to ale minulost, protože máme jinak složené formace. Nyní tam máme místo Martina Podešvy Jana Šedu, který by měl plnit defenzivní práci. Ještě si musíme sednout a probrat pár věcí, ale mohlo by to fungovat.

Lajna se vám změnila na základě výměny trenéra u vašeho týmu?
Přesně tak. Všechny lajny jsou trochu poupravené. To ale nic nemění na tom, že musíme jezdit po zadku. Sám se nikdo neporazí.

Jak vy osobně vnímáte změnu na postu trenéra?
Dost intenzivně. Mě se to totiž dotklo výrazně. Pan Soudek po mě chtěl plnit spíše víc práce směrem dozadu. Nyní budu mít hlavně útočné povinnosti, což mi bude asi více vyhovovat.

Jak jste zatím spokojený se svými výkony?
Nad očekávání. Samozřejmě to může být vždycky lepší, ale čekal jsem, že to bude horší. Celé to ale není jenom o mě. Mé výkony dělají i spoluhráči, se kterými hraji.

V soutěži už máte za sebou několik utkání. V čem se EBEL liší od českých lig?
Když to srovnám s první ligou, je to úplně něco jiného. V EBEL je mnohem větší nasazení, hra do těla a každá chyba se trestá. V první lize jel soupeř za zápas několikrát sám na branku. Občas z toho dal gól. Tady vám soupeř ujede dvakrát za zápas a ten skončí 2:0.

Co vám v těch posledních nevydařených zápasech dělalo největší problémy?
Se hrou dopředu můžeme být spokojení. Šance si vytvoříme a góly taky dávat umíme. Horší je to vzadu, hlavně když nás někdo zamkne v třetině. Těžko se z toho dostáváme.

Teď vás čeká Jesenice a Salzburg…
Musíme zapomenout na poslední zápasy a jít do toho naplno. Věřím, že uspějeme.