Jasné vítězství. Orlí junioři přestříleli Újpest 16:2

Znojmo - Juniorka si v utkání s maďarskou Újpestí otevřela „střelnici". Nedala soupeři jedinou šanci pomyslet na vítězství.

16.1.2014 1

Orlí junior Aleš Pelikán při rozjezdu k souboji o kotouč, obklopen soupeři z maďarské Újpesti.Foto: DENÍK/Romana Černá

Jednoznačné vítězství si znojemští junioři s maďarskou Újpestí zajistili při posledním utkání již v první třetině. V té se z devíti nastřílených branek trefil hned pětkrát Lukáš Nováček. „Nám jako první lajně v první třetině spadlo do branky snad úplně všechno," pochvaloval si Nováček. V tomto střeleckém duchu pokračovali Znojemští i po zbytek utkání.

Úvodní dějství bylo na úspěšné střely bohaté. První domácí formace se po ledě proháněla jako letka plnící svůj účel. Především znojemská formace Špaček Nováček Žemlička dávala hostům lekci a podílela se na rozkladu hostujícího týmu. Hned devět správně zaslaných střel si Znojemští připsali během dvaceti minut.

O pět gólů se postaral znojemský střelec Lukáš Nováček, třikrát dobře mířil jeho spoluhráč Marek Špaček a k jedné se propracoval i Milan Křípal. Maďarští hosté tak nevěděli, kde jim hlava stojí, a poprvé do kabin odcházeli s ostudným skóre 9:0.

Druhá třetina již byla klidnější a k prosazení se dostali i hosté. Ve znojemské bráně se představil Michal Sochor střídající Michala Dovinu.

Hostující tým se herně více zapojil a najížděl i do střeleckých pokusů. V prostřední části hry se ale opět jako první prosadili domácí hráči. Znojemský střelec Matyáš Hložek po sólovém úniku utopil svoji střelu mezi betony hostujícího gólmana a zajistil tak Znojmu desátý gól. Jen minutu nato jej následoval jeho spoluhráč Marek Indruch, který zvýšil vedení domácího týmu na 11:0.

„Už od první minuty jsme doslova až do poslední sekundy měli zápas pod kontrolou," usoudil Indruch.

Došlo však i na prosazení Maďarů, kteří zvládli setřást znojemskou obranu a napálit kotouč nad vyrážečku Sochora. Podruhé z kabin nastoupili Orli s desetibrankovým náskokem a Maďaři ani nedoufali v to, že by tento výsledek dokázali zvrátit. Hned zkraje přišlo další navýšení Orlů, kteří tak zasadili dvanáctý gól v zápase. O ten se zasloužil Marek Indruch, který v útočném pásmu vybojoval puk a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Tomáše Hačeckého.

Třináctý gól domácího týmu pak vstřelil v oslabení Zbyněk Horák. Ve dvaapadesáté minutě se ale ještě podařilo prosadit i hostům.

Následovalo šestašedesát vteřin, ve kterých orlí junioři udeřili hned třikrát. Jako první se po přihrávce Indrucha zpoza brány prosadil David Košťál. Následoval jej po vyhraném buly přesnou střelou Michal Kacetl a jako poslední se předvedl Lukáš Nováček po kombinaci s Markem Špačkem. Znojmo si tak ze zápasu odneslo všechny body. „Rozhodla první třetina, kdy dala naše úvodní formace osm gólů. Je vidět, že Nováček a Špaček chodí trénovat s A-týmem. Za týden ale jedeme do Újpesti a tam už to bude úplně jiné utkání," zdůraznil znojemský trenér juniorů Petr Kučírek.

Autor: Romana Černá

16.1.2014 VSTUP DO DISKUSE 1

Nabízela sex u silnice, dostala pokutu dva tisíce

Ilustrační fotografie.

Provokoval strážníky. Močil u památníku v centru Znojma

Tabla prvňáčků: představíme ZŠ v Tasovicích a znojemskou v Jubilejním parku

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Padly facky kvůli hlasité hudbě, dívka skončila v nemocnici

Znojmo – Konflikt kvůli údajně hlasité hudbě, linoucí se z mobilního telefonu, se odehrál v sobotu večer u východu ze znojemského vlakového nádraží. „V hádce uštědřila devětačtyřicetiletá žena facku patnáctileté dívce. Facku dal přítel ženy také mladíkovi, který se snažil kamarádku chránit,“ sdělil preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Lattner odehrál v dresu Orlů čtyřsté utkání: Klukům nachystám svačinku, slibuje

Znojmo – Prokličkoval mezi soupeři a před brankou nezaváhal. Obránce Jan Lattner se v domácích utkáních proti Fehérváru a Bolzanu trefil po individuálních akcích, když projel celé hřiště, přesto prohrám 2:3 a 3:4 v prodloužení nezabránil. Znojmo tak kleslo v mezinárodní soutěži EBEL na čtvrtou pozici. „Mnohem radši bych branky vyměnil za vítězství v obou zápasech,“ říká sedmadvacetiletý znojemský odchovanec.

Místo levice vítězí ANO. Znojmo má i poslance, Gabrhela nahradí nováček Štolpa

Znojmo - Volby do Sněmovny v celém regionu i všech jeho městech ovládlo hnutí ANO, vítězilo s výsledky nad republikovým průměrem. Nadprůměrný úspěch získala i SPD Tomia Okamury. Sociální demokraté a komunisté, kteří dlouhá léta v regionu udávali politický tón, počítají ztráty. Znojemský starosta Vlastimil Gabrhel se z pátého místa kandidátky sociální demokracie do Sněmovny nevrátil. Znojemsko bude v nové dolní komoře zastupovat městský radní za ANO David Štolpa.