Cítíte osobně na ledě, že se vám díky výbornému startu líp hraje?

Cítím se pořád podobně. Na ostatních je však vidět sebevědomí a že si hokej užívají. Je super, že jsme chytli úvod soutěže. Ve Znojmě nyní panuje taková malá euforie. Teď je radost hrát hokej. Doufám, že nám to ještě hodně dlouho vydrží.

Jde poznat rozdíl také při tréninku?

Když se vyhrává, tréninky jsou vždy lepší, mají vyšší náboj a všichni mají větší chuť pracovat. Na stadion se každému v těchto dnech chodí mnohem líp.

Bojíte se po výborných výsledcích tvrdého pádu zpátky na zem?

Na tohle vůbec nemyslím. Prohry přijdou, ale řeším jen nejbližší utkání a nespekuluju. Teď nás čeká Dornbirn a na něj se soustředím.

Co dělat, aby k tvrdému pádu nedošlo?

Musíme být stále pokorní a pořád tvrdě makat jako dosud. Nic jiného se dělat nedá.

Na vítězné vlně se také vezete, vévodíte statistikám znojemských obránců…

To je tak vždycky. Když se daří mančaftu, daří se i jednotlivcům. Dáváme dost gólů a málo jich dostáváme. Jen musíme zapracovat ještě na přesilovkách, které se zatím tolik nedaří.

V čem vidíte největší rozdíl oproti minulým letům?

Musím smeknout klobouk před brankářem Patrikem Nechvátalem. Chytá fantasticky. Nejde mu dát vůbec gól. My ostatní mu sice pomáháme, ale má hlavní zásluhu na našich výkonech.

Do Dornbirnu cestujete už den předem. Štvou vás podobně daleké cesty?

Takhle to neberu. Prostě tam jedeme a konec. Je lepší cestovat do tak vzdáleného místa den předem, protože strávit před zápasem osm hodin v autobuse může být pěkný průšvih. Extra příjemné to v autobuse není, ale každý si udělá pohodlí a nějak to přežijeme. Natáhneme se na sedačce nebo v uličce a spíme nebo se díváme na filmy.