V minulosti strávil tři sezony v kanadské OHL a rok v americké SPHL. „Od šestnácti let jsem vyrůstal na kanadském hokeji, což je pro EBEL výhoda. Zámořský herní styl mi vyhovuje,“ přibližuje vítkovický odchovanec.

ZKUŠENOSTI Z EVROPY
Kromě zámoří a slovenské nejvyšší soutěže má za sebou angažmá ve Francii, Itálii a Dánsku. „Jsem takový cestovatel, adaptace na nové podmínky mi nedělá problém,“ říká.

Ve Znojmě se po letech potkal s bývalým spoluhráčem Erikem Němcem. „Hrávali jsme spolu za juniorku i muže ve Vítkovicích. Zeptal jsem se ho, jaké to ve Znojmě je a slyšel jsem samou chválu. Nebylo nad čím uvažovat,“ usmívá se.

Na snímku Teplý.
Znojmo v přípravě deklasovalo tým z Karibiku. Vyhrálo 6:0

S novými spoluhráči aktuálně piluje sílu i kondici před startem nového ročníku EBEL. „S přípravou nemám problém. Když se dobře nenachystáme, nemáme pak z čeho těžit v sezoně,“ uvědomuje si dvojnásobný slovenský šampion.

Tréninkové dávky Orli polykají dvakrát denně. „Dopoledne máme na programu činky, odpoledne pak trénujeme rychlost a vytrvalost. Já jsem spíš na železo, ale běhy jsou důležité pro kondici,“ má jasno Sedlák.

BRUSLE ZA BOTY
Přesto se těší až po letním drilu znovu vyjede na led. „Bot už bylo moc, takže rád znovu nazuju brusle,“ směje se.

Zároveň vyhlíží prvního soupeře pro přípravné utkání, kterým bude v polovině srpna aktuální extraligový šampion z Brna. „Na zápas s Kometou se strašně těším. Je to velká výzva a moc si přeju, ať je porazíme. Mají velkou kvalitu, ale to my taky a na ledě necháme všechno,“ burcuje nová znojemská akvizice.

Adam Sedlák
Narozen: 21. září 1991 v Ostravě
Post: obránce
Výška: 186 centimetrů
Váha: 98 kilogramů
Hůl: pravá
Předchozí kluby: Vítkovice, Peterborough Petes (OHL), Ottawa 67's (OHL), Ústí nad Labem, Šumperk, SønderjyskE (Dánsko), Asiago (Itálie), Dijon (Francie), Knoxville Ice Bears  (SPHL), Havířov, Banská Bystrica
Statistiky v minulé sezoně: 49 zápasů, 12 bodů (3 góly + 9 asistencí)