Do utkání naskočili lépe hosté z Maďarska, kteří zahájili přesilovkou po vyloučení znojemského obránce Tadeáše Cílka. Tu však neproměnili, ale podařilo se jim nastřelit tyč znojemské svatyně. O chvíli později se podobný děj opakoval i u znojemských hráčů, ale opět to skončilo jen zazvoněním tyče. Mnoho velkých šancí k vidění v první třetině nebylo, a tak se hrál spíše horlivý boj s čekáním na chybu soupeře. Té se dočkal hostující tým s příchodem devatenácté minuty, kdy Orli nezvládli uhlídat prostor před brankovištěm a maskovaný muž znojemské brány čelil několika dorážkám. Tu poslední nezvládl pokrýt a maďarský tým se ujal vedení.

Začátkem druhé třetiny se znojemští Orli začali rozhýbávat, ale mnohdy zklamali na nepřesných kombinacích a nefunkční koncovce. V šestadvacáté minutě si domácí zahráli v přečíslení tři na dva. Znojemský útočník Matyáš Hložek se pokoušel najít přihrávkou k protější tyči svého spoluhráče Zbyňka Horáka, ale ten měl puk na dlouhou hůl a nezvládl tak akci zpracovat. Následovalo vytoužené prosazení domácích, kteří bodovali v pětatřicáté minutě. Znojemský střelec Lukáš Nováček projel útočným pásmem, navázal na sebe soupeře a nahrávkou vybídl Vojtěcha Žemličku k zasazení do odkryté části brány. To pro Znojemské znamenalo vyrovnání na 1:1.

Úvod třetí třetiny už ovládali jen Znojemští, nejdříve ve dvaačtyřicáté minutě zaslal střelu do sítě hostů Aleš Pelikán a získal vedení Znojma.

„U mého prvního gólu byla i kupa štěstěny, že se mi puk odrazil na hokejku a pak už jsem na nic nečekal a poslal ho gólmanovi nad rameno," popsal zásah Pelikán.

Poté o dvě minuty později vyhráli Orli buly ve vlastním obranném pásmu a otočili do útoku, čímž bezchybně využil rychlý brejk znojemský hráč Zbyněk Horák a zásahem do horní části soupeřovy brány navýšil skóre na 3:1. Následovalo několik za sebou jdoucích vyloučení a hosté snížili na 3:2. Znojemští hokejisté se ale nenechali zneklidnit a ihned po vyhraném buly v útočné pásmu zaslal Pelikán projektil přímo mezi betony hostujícího gólmana. Hosté ještě přistoupili ke hře bez gólmana, ale stav se nezměnil. Znojmo urvalo body výhrou 4:2 a slavilo vstup do nadstavby.

„Byl to bojovný a udřený zápas. Klukům musím poděkovat, že i přes nepříznivou první třetinu nic nevzdali a šli do utkání po hlavě. Byli jsme trpěliví a pro vítězství jsme si doslova došli," shrnul utkání domácí trenér Petr Kučírek.