Nový kanadský centr v sestavě jihomoravského celku Rob Flick přispěl k bláznivé úterní výhře Orlů na ledě Lince 4:3 po prodloužení.

Znojmo ještě dvacet vteřin před koncem prohrávalo, poté ovšem vsítil svůj premiérový gól v novém angažmá Flick a v prodloužení rozhodl o výhře jeho krajan Anthony Luciani. „Byla to pecka. Přiklonilo se k nám taky štěstí, které nám v předcházejících týdnech občas scházelo. Kluci bojovali a nechali tam všechno, což mi udělalo radost,“ chválil kouč Orlů Miroslav Fryčer.

Jeho svěřencům patří v rakouské soutěži osmá pozice se ztrátou tří bodů na úterního soupeře z Lince. Z posledních sedmi zápasů vyhráli pouze dva. „Kluci podlehli po úspěšném vstupu sebeuspokojení, že to půjde samo. Ale už jsme při reprezentační pauze zapracovali na zlepšení. Změnili jsme přístup v tréninku. Hráči pochopili, že je potřebný krok dva navrch, který bolí. Víc se taky hecují na trénincích,“ pronesl Fryčer.

Orli v sezoně
• Počet zápasů: 16
• Počet výher: 7
• Počet proher: 9
• Umístění v tabulce: 8. z 11
• Skóre: 52:56
• Počet bodů: 21
• Nejvyšší výhra: Znojmo Innsbruck 9:3 (28. října)
• Nejvyšší prohra: Bolzano Znojmo 9:0 (18. října)

Toho může těšit, že tah s příchodem Flicka přinesl v prvním utkání plody. Osmadvacetiletý kanadský forvard s rozsáhlými zkušenostmi z druhé nejvyšší zámořské soutěže AHL byl v hledáčku jihomoravského celku už v létě. „Nakonec jsme se rozhodli pro jinou variantu. Teď od něj čekáme body a že půjde o zlomového hráče,“ sdělil znojemský lodivod.

Sezonu Flick začal ve druhé německé lize a ve Znojmě na centru první lajny nahradil zraněného Matuše, jenž si přivodil dlouhodobé zranění v utkání proti Bolzanu. Právě elitní komando s křídelníky Lucianim a Tomášem Svobodou je pro Znojmo stěžejní. „Ve formaci si vyhovíme. Čekají se od nás logicky body, i když se je nedaří dávat úplně ve všech zápasech. Radima je škoda, jde o zásah do naší lajny. S Robem Flickem jsme měli zatím tři tréninky, ale zápas nám vyšel, tak to snad bude pokračovat,“ poznamenal Svoboda.

Zkušený útočník prožívá svou první sezonu v EBEL, v šestnácti zápasech zaznamenal stejný počet bodů za čtyři góly a dvanáct asistencí. „Mile mě soutěž překvapila. Byl jsem trošku na vážkách, co od ní čekat. Jde o zábavnou ligu nahoru a dolů,“ řekl bývalý útočník brněnské Komety.

V pátek Orli od půl sedmé večer hostí v domácí Nevoga areně poslední Dornbirn, v neděli od půl šesté Bolzano.