Na pozici zajišťující play-off ztrácí pět kol před koncem jediný bod. „Jde o nesmírně důležité body. Hodně jsme se trápili, ale věřím, že se to zlomilo,“ uvedl trenér Znojma Miroslav Fryčer, jehož svěřence čeká odveta s Innbruckem na domácím ledě v úterý od půl sedmé večer.

Vytouženou výhru režírovali Kanaďané, kteří jsou součástí DNA jihomoravského klubu. O vítěznou trefu se postaral útočník Parker Bowles, gól a dvě asistence si připsal nejproduktivnější muž týmu i EBEL Anthony Luciani. „Bez Kanaďanů se v této soutěži neobejdete, zvlášť týmy, jako jsme my, které nemají tolik peněz a nejlepší hráči se za námi nehrnou. Styl soutěže je hodně zámořský, takže se sem hodí,“ podotkl Fryčer.

Kdo nevládne angličtinou, v kabině Orlů o dost přichází. Vždyť za Znojmo hraje šest hráčů z Kanady a Američan Philip McRae. Nejnověji do kabiny přibyli obránci Brandon Burlon a Tylor Doherty. Oba se v týmu uvedli při svém prvním zápase gólem. Burlon skóroval před týdnem v Linci, Doherty v pátek proti Villachu. „Když k nám někdo přijde, dá v prvním utkání gól. Dělali jsme si z toho srandu, že musíme na každý zápas angažovat někoho nového a bude nám to tam padat,“ glosoval Fryčer.

Burlon je šikovný bruslař, Doherty zase budí respekt svou výškou, měří přes dva metry. „V Česku už jsem byl, a tak vím, že se tu hraje taktičtější hokej než v Americe. Všechno mám zažité. Chci si co nejrychleji na vše opět zvyknout a být hlavně přínosný pro tým. Doufám, že se zvedneme a další zápasy vyhrajeme,“ poznamenal pro klubový web obr Doherty, jenž v minulém ročníku dokráčel s Libercem do finále extraligy.

Při výběru Kanaďanů Orlům pomáhají také známosti, které nasbíral za svá dlouhá léta hráčské kariéry v NHL Fryčer. „Informace vždy sbírám přes známé. Je shoda náhod, že nám vyšli teď Brandon s Taylorem. Sháněli jsme zrovna dobrého bruslaře a někoho vysokého, což se nám vyplnilo,“ lebedil si Fryčer, jenž v klubu plní také roli sportovního manažera.

Další změny už Orli v této sezoně neprovedou, v pondělí byla v EBEL uzávěrka přestupů.