Na to, jestli budete hrát play off, jste si museli počkat u televize. Jak jste to prožíval?
Sledoval jsem to na internetu. Na začátku mi moc do zpěvu nebylo, nakonec to dobře dopadlo. Rozhodně by bylo lepší to prožívat na ledě než doma. Můžeme si za to ale sami.

Jak to myslíte?
Mohli jsme dát o pár gólů více, neprohrát v Jesenici a nemuseli jsme to řešit. Tohle ale ke sportu patří. Na kdyby se nehraje.

Nakonec jste mohli poděkovat Villachu…
Ještě, že to tak dopadlo. V sezoně jsme byli velkými soupeři, teď jsem je ale měl docela rád. (smích) Pokud by to nedopadlo, nevím, co bychom dělali. Byl by to zřejmě docela nezvyk.

Sezona by vám skončila v polovině února. V době, kdy jsou zamrzlé rybníky a hokej se hraje pod širým nebem…
Nevím, bylo by to zvláštní. Většinou sezona končí, když venku všechno roste, teď bychom skončili v zimě. Vůbec si nedokážu představit, co bychom do září dělali. Naštěstí to tak nedopadlo a my jsme v play off.

V závěru soutěže jste se dostali do obrovské herní pohody. Nešlo takhle hrát od začátku?
Je to tím, že jsme si potřebovali soutěž pořádně osahat. Navykli jsme si na způsob hokeje a teď víme, do čeho jdeme. Nemusíme litovat, ta pravá sezona teprve začíná. Doteď to bylo jen zahřívací kolo.

V prvním kole play off narazíte na Záhřeb. Co od soupeře očekáváte?
Vůbec nevím, na soupeře si nepamatuji. (smích) Nejsme v situaci, že bychom si mohli vybírat. Hrajeme v EBEL první sezonu a hned jsme v play off. Už to je úspěch. Teď musíme zabrat. V play off se může stát cokoli.

Může hrát ve váš prospěch například to, že jste v zápasovém rytmu?
To nevím. Oni určitě taky nestáli, ale hráli nějaká utkání. Teď už rozhodují maličkosti a hlavně to, kdo bude chtít víc. Nikdo si nedovolí nic vypustit a jednotlivci makají na sto dvacet procent. Zkrátka po tom musíme jít jako pes po kosti.

O play off se říká, že jde o jinou soutěž. Bude to platit i v případě EBEL?
Je to tak, je to úplně o něčem jiném. Všichni to prožívají jinak, i diváci. Právě jim se budeme chtít odvděčit za jejich podporu a dostat do Znojma ještě jiného soupeře, než je Záhřeb.

Fanclub pořádá na oba vaše venkovní zápasy zájezdy. Jak vnímáte fakt, že budete mít v zádech skupinu svých příznivců?
Je to skvělé. Patří jim obrovský dík. Podporovali nás celou sezonu, jezdili s námi ty dálky. A to i v době, kdy se nám zrovna nedařilo. Chceme jim to vrátit.